Setonův závod přilákal 300 dětí

Levné dárky, best dárky

Na tři stovky Pionýrů závodily ve stavbě stanu, práci s mapou, poznávání zvířat a dalších disciplínách. Jeden z nejvýznamnějších tábornických závodů se konal v sobotu 25. nedaleko Brna.

Okolí hradu Veveří se stalo dějištěm osmnáctého ročníku Setonova závodu. Děti při něm vyrazily na trať, kde plnily úkoly ve dvanácti tábornických disciplínách, vždy přiměřené svému věku. Procvičily si tak orientaci v přírodě, obratnost na opičí dráze, nebo třeba hledání v jízdním řádu.

Podle ředitele závodu, Honzy Kačera, se závodu zúčastnilo 99 hlídek, což je 300 dětí. Všechny se přenesly na divoký západ, neboť blízká brněnská přehrada vybídla závod motivovat legendárním Pokladem na stříbrném jezeře. V lesích na okraji Brna jste tak mohli o víkendu kromě dětí potkat také indiánská týpí či vedoucí oděné do indiánského oblečení.

O Setonově závodě

Již od roku 1991 pořádá Sdružení pionýrských tábornických oddílů řadu akcí. Setonův závod patří k těm nejvýznamnějším a vrcholí při něm jarní činnost oddílů i prestižní soutěž Zelená liga. Pořadatelem letošního ročníku Setonova závodu byla Zeměpisná společnost „Po cestách vlasti“, která sídlí ve Středisku volného času Lužánky.

Michal Mižu Janík

Prohlédněte si fotky ze Setonova závodu!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.