Skautská humanitární akce KAPKA letos podeváté

Levné dárky, best dárky

Již podeváté letos od 15. do 17. června spojí síly stovky dobrovolníků z řad starších skautů a skautek. Pod heslem „Společně proti leukémii“ budou pracovat na čerpacích stanicích v celé ČR, aby tak pomohli lidem s nemocemi krvetvorby.

KAPKA je celostátní humanitární akce, kterou pořádá Junák-svaz skautů a skautek ČR a Nadace pro transplantace kostní dřeně. Jejím cílem upozornit veřejnost na problémy lidí postižených nemocemi krvetvorby, na možnost přihlásit se do Českého národního registru dárců kostní dřeně a v neposlední řadě také získávání finančních prostředků určených k rozšiřování Registru.

Během minulého ročníku KAPKY se podařilo skautům a skautkám vybrat 900 422 Kč. Nemalým dílem přispělo k tomuto výsledku Brno, které poslalo na účet Nadace neuvěřitelných 186 960, 50 Kč, tedy nejvíce ze všech měst České republiky.

Letos v Brně očekáváme účast asi 130 skautů a skautek, kteří budou na 25 brněnských čerpacích stanicích umývat projíždějícím řidičům skla na autech a nabízet možnost příspěvku do zapečetěných kasiček. Snad bude tedy letošní výsledek Brna začínat dvojkou…

KAPKA 2007 není ale jen sbírkou na benzínkách. Snažíme se, aby se z ní stala tradiční brněnská kulturní akce. Proto akci doplňuje doprovodný program, který začíná již 4. června výstavou Společně proti leukémii v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné 4. Na výstavě budou instalovány především fotky z minulého ročníku brněnské KAPKY, a také informační materiály Nadace pro transplantace kostní dřeně. 14.6. pořádáme na Fakultě sociálních studií MU besedu s hosty na téma léčení nemocí krvetvorby, která je určena především pro účastníky KAPKY. 15.6. pak naváže Koncert pro KAPKU v KC Semilasso. Na koncertě, určeném pro širokou veřejnost, zahraje od 20:00 skupina Gulo Čar. 16.6. uzavřeme náš program večerní odpočinkovou party pro účastníky KAPKY, které se jako hosté zúčastní skauti ze Švédska.

Humanitární akce KAPKA 2007 se koná pod záštitou primátora města Brna, pana Romana Onderky.

Barbora Mrázková, Daniel Šobáň

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.