Skotský svátek se slaví tradičně i v Brně

Levné dárky, best dárky

Svátek skotského patrona sv. Ondřeje, který spadá na poslední listopadový den, je příležitostí, při které sdružení Skotský Pes, The Whisky Shop a CK Kudrna organizují již tradiční taneční zábavu – takzvané ceilidh. Jedná se o večer plný hudby, tance, skotské whisky a dobré zábavy za zvuků skotských dud a dalších tradičních nástrojů. Večer se koná v sobotu 2. prosince od 19,30 hod v prostorách Společenského centra Sýpka v Brně – Medlánkách.
Hudební doprovod zajišťuje kapela Bottlewash Band, jejíž hlavní postavou je Eoghan O“Reilly – tato kapela se výborně uvedla na letošním jarním Skotském plese, a proto se na ně opět těšíme. Jako obvykle nebude chybět ani výuka tanců – tentokrát je přislíbena účast zkušeného callera a učitele těchto tanců přímo ze Skotska. Nedílnou součástí je také nabídka skotské jednosladové whisky a tombola plná zajímavých tematických cen.

Akce sdružení Skotský pes jsou skvělou příležitostí k setkání se skotskou kulturou naživo a autenticky. Skotská sukně neboli kilt však není podmínkou, i když si můžete být jisti, že pro mnohé pravidelné účastníky těchto akcí je to naopak příjemným zpestřením pánského šatníku.

Předprodej vstupenek probíhá v obchůdku CK Kudrna (v podchodu Hl. nádraží) a ve Whisky Shopu (Dům Pánů z Lipé, nám. Svobody 6). Cena je 120,- Kč v předprodeji a 150,- Kč na místě. Veškeré další informace, spojení a mapu najdete také na webových stránkách http://skotskyples.wz.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.