Slavíci ve školní lavici

Levné dárky, best dárky

Český rozhlas Brno je opět mediálním partnerem a garantem celostátní pěvecké soutěže Slavíci ve školní lavici, kterou již poosmé pořádá brněnské sdružení A kluby ČR. Český rozhlas Brno se opět ujal nejmladší kategorie – děti od 5 do 9 let – a prostřednictvím svého vysílání rozhodnou o umístění na prvních třech místech jeho posluchači. V období od 22. října do 4. listopadu mohou posluchači vybírat a posílat SMS zprávy 10 finalistům, které nominoval pořadatel.

Do celostátní soutěže se mohly do 15. října přihlásit děti a mládež od 5 do 18 let prostřednictvím většinou školních zařízení. Soutěžící jsou rozděleni do tří kategorií (5-9 let, 10-14 let a 15-18 let). O nejmladší kategorii již druhým rokem bude „pečovat“ Český rozhlas Brno a jeho posluchači rozhodnou o pořadí na prvních třech místech.. Posluchači stanice v různých pravidelných časech uslyší soutěžní nahrávky dětí a v dalším týdnu uslyší rekapitulaci i krátké povídání s každým finalistou. Deseti finalistům bylo přiděleno soutěžní číslo, které mohou jeho příznivci použít při hlasování SMS zprávou na číslo 9077704 ve tvaru Slavik X (X je přidělené číslo). Cena jedné „esemesky“ je 4 koruny a z jednoho čísla lze zaslat maximálně 10 hlasů. Příjem a zpracování SMS zpráv technicky zajišťuje společnost ATS Praha. Přesná pravidla hlasování v nejmladší kategorii najdete na webových stránkách rozhlasu www.rozhlas.cz/brno, kde je možné si poslechnout i jednotlivé soutěžící a i tam je možné hlasovat v nezávislém internetovém hlasování. Anketa končí 4. listopadu o půlnoci.

O přízeň posluchačů Českého rozhlasu Brno již nyní usiluje desítka dětí. Šestileté: Eliška Udržalová ze Svitav a Hanka Klečková až z Radonic u Kadaně. Z Radonic je také devítiletá Viktorie Daňková. Devět let je i Lucii Konečné z Bílovic nad Svitavou, Martinu Marholdovi z Brna a Sabině Fraňové z Bzence. Mezi finalisty zpívá i osmiletý Martin Jozífek z Turnova a osmileté zpěvačky Sára Koričánková z Olomouce a Tereza Kovářová z Kobylí. Porota vybrala také Magdalénu Freharovou, sedmiletou žákyni z Brodku u Konice.

Výsledky vyhlásí stanice ve vysílání v týdnu od 5.listopadu. Brněnský rozhlas tři zpěváky s nejvíce hlasy odmění věcnými cenami, které si převezmou přímo ve vysílání. Finále soutěže dalších kategorií s přehlídkou vítězů nejmladších proběhne formou koncertu 14. 11. v Brně v sále Břetislava Bakaly.

Alena Podlucká

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.