Slavnostní koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN) volně ke stažení na internetu

Levné dárky, best dárky

Slavnostní koncert pořádaný 28. října loňského roku k 55. výročí založení Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů
ve zcela vyprodaném sále brněnského Besedního domu měl neobyčejně emotivní atmosféru. Na pódiu se vedle současného uměleckého vedoucího BROLNu Františka Černého objevil i bývalý dlouholetý dirigent a koncertní mistr tohoto tělesa z let šedesátých a sedmdesátých, houslový virtuos a pedagog Bohumil Smejkal, jenž se stal tahounem celého večera. V programu zazněly vedle současného repertoáru i mnohé „hity“ z období asi největší slávy rozhlasového orchestru, což obecenstvo uvádělo v nadšení. Dlouhé potlesky patřily také pěveckým legendám, Luboši Holému, Milanu Križovi, Luboši Málkovi, Horňáckému mužskému sboru, které všechny přes svůj pokročilý věk sršely energií. Ani nástupnická generace zpěváků, Ludmila Malhocká, Klára Blažková, Pavel Ptáček či dětský pěvecký sbor Rosička, se nenechala zahanbit, a tak v závěru pestrého programu publikum nechtělo své interprety pustit z pódia. Skvělou atmosféru koncertu umocňovala vkusným a příjemným projevem moderátorka Jitka Novotná, která si zazpívala i jednu z lyrických písní.

Tento poslední koncert, který byl současně přímým rozhlasovým přenosem, si můžete volně stáhnout na internetových stránkách Českého rozhlasu Brno. Kompletní vystoupení BROLNu a jeho hostů zde najdete ve formátu MP3 (není určeno ke stažení a pro náročné posluchače nabízíme i formát FLAC, který díky bezztrátové kompresi přináší tu nejvyšší možnou kvalitu záznamu.

Alena Podlucká

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.