Slavnostní předání automobilu Lize za práva vozíčkářů

Levné dárky, best dárky

Nadace Charty 77 – Konto BARIÉRY Vás informuje o slavnostním předání devítimístného vozu Fiat Ducato organizaci – Liga za práva vozíčkářů, o.s. v Brně.

Předání se koná ve čtvrtek 14. 6. 2007 ve 14 hodin před hypermarketem Globus v Brně.

Vůz byl zakoupen v rámci projektu AUTA BEZ BARIÉR z prostředků Fondu Globus, kam putuje jedna koruna z každé nákupní tašky prodané v síti hypermarketů Globus.

FIAT ČR spol. s r.o. poskytuje na nákup vozu 27% slevu, vozidlo je sponzorsky vybaveno sadou zimních pneumatik od společnosti K+K PNEU s.r.o. a zabezpečovacím zařízením od společnosti DEFEND Group. Česká podnikatelská pojišťovna poskytuje 50% slevu na pojištění vozu.
Automobil bude prostřednictvím Ligy za práva vozíčkářů sloužit lidem se zdravotním postižením – bude zajišťovat každodenní cesty k lékaři, na rehabilitaci, za vzděláním, do lázní, za nákupy i sportem. Vůz budou využívat nejen jednotlivci pro krátké cesty v rámci Brna, ale i organizace, např.: občanské sdružení Kontakt bB pro přepravu postižených dětí na rehabilitační plavání, či sportovní klub S.K. Hobit Brno – basketbalisté na vozíku, Svaz tělesně postižených v ČR a další.

Fond Globus byl založen v roce 2002 a finanční prostředky do něj přibývají každý den. Od svého založení tak Fond Globus nashromáždil 6 746 424 korun. Od roku 2003 jsou tyto finance použity na nákup „bezbariérových“ vozů. V rámci projektu již dostalo automobil osm organizací, které pečují o handicapované: Soukromá speciální škola Slunce, o.p.s. ve Stochově, Charita Olomouc, TyfloCentrum Zlín, o.p.s., Občanské sdružení Borůvka, Borovany, Česká maltézská pomoc, České Budějovice, Sdružení pro životní prostředí zdravotně postižených ve Svitavách, Mezinárodní centrum UNIVERSIUM, o.p.s. z Liberce a Jasněnka Uničov z Olomoucka.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.