Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže kreslených vtipů

Levné dárky, best dárky

Hnutí Brontosaurus 27.11.2007, Uherské Hradiště. Zajíc v kopírce, zajíc bezdomovec nebo zajíc superman, to je jen několik z mnoha kreslených vtipů, které se tento rok zúčastnily soutěže o nejlepší kreslený vtip s tématikou životního prostředí. Tématem letošního ročníku soutěže Ekofór, pořádané Hnutím Brontosaurus, byl pro všechny kategorie ZAJÍC.

Z více než 1300 zaslaných prací bylo organizátory vybráno v každé ze tří kategorií 25 těch nejlepších, ty pak mohli během celého roku zhlédnout a také pro ně hlasovat návštěvníci mnoha prázdninových festivalů. Kromě putovní výstavy bylo také možné prohlédnout si vtipy na webových stránkách a dát jim svůj hlas po internetu. V říjnu pak zasedla a vtipy hodnotila odborná porota složená ze zástupců ekologických organizací a předsedy České unie karikaturistů.

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Ekofór a předání cen veřejnosti a odborné poroty proběhlo v rámci festivalu ekologických dokumentů „Týká se to také Tebe“ v pátek 23. listopadu od 20:00 do 21:30 hodin v komorním sále Reduty v Uherském Hradišti. Veřejnost si zde mohla prohlédnout soutěžní práce a také si poslechnout koncert moravského písničkáře a držitele Anděla za rok 2006 v kategorii „World Music“ Tomáše Kočka, který společně s členkou jeho orchestru, Helenkou Macháčkovou, přijal pozvání pořadatelů a doprovodil divákům obrazový zážitek libými moravskými melodiemi a zvučným hlasem.

Z oceněných autorů se na předání cen dostavil Radek Steska ze Zlína, oceněný prvním a šestým místem odborné poroty a prvním a třetím místem veřejnsti v kategorii Zajíc, a brněnský kreslíř Petr Vachuda, jenž získal prvenství v hlasování veřejnosti pro kategorii Příběh. Ostatním vítězným autorům, kteří se nemohli na slavnostní vyhlášení dostavit, budou jejich ceny a diplomy zaslány poštou.!

Hnutí Brontosaurus se zaměřuje na pořádání víkendových a prázdninových akcí na pomoc přírodě, kulturním památkám, ekologickou výchovu a osvětu a k životnímu prostředí šetrný životní styl. Nabízí tak široké spektrum zapojení pro ty, kteří nechtějí být lhostejní ke svému životnímu prostředí.

 • 1. Vítězové Ekofóru 2007
 • 2. Vzkaz od jednoho z vítězů
 • 3. Vítězný Ekofór v kategorii Zajíček
 • 4. Vítězný Ekofór v kategorii Zajíc


  Petra Kuchtová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.