SRÍ LANKA – dva roky po tsunami

Levné dárky, best dárky

„Vadí Ti jen nečinně přihlížet ničení životního prostředí?“ „Máš chuť ve svém volném čase dělat něco smysluplného?“ „Jsi znechucen(-a) arogancí mocných, přehlížejících zájmy lidí i přírody?“ „Nestačí Ti jen si stěžovat, ale rád(-a) by ses aktivně zapojil(-a) do akcí na ochranu lidských práv, práv zvířat či životního prostředí?“

Srí Lanka se již několik měsíců po tsunami vrátila z titulních stránek novin do katalogů cestovních kanceláří. Jak se však tento ostrov vzpamatovává z ničivé vlny tsunami? Jakým způsobem pomáhaly české i zahraniční humanitární organizace? Jaké příčiny má válka na severovýchodě ostrova, která si vyžádala milion uprchlíků a sedmdesát tisíc mrtvých lidí?

O těchto i dalších otázkách s Vámi bude besedovat Petr Schmied, který osm měsíců pracoval na humanitárních projektech na severovýchodě Srí Lanky. Beseda bude doplněna projekcí fotografií a ukázek z filmového dokumentu.

Akce se uskuteční ve čtvrtek 22. února 2007 od 18:00 v prostorách Nezávislého sociálně ekologického hnutí – NESEHNUTÍ na tř. Kpt. Jaroše 31 (tramvaj č. 3, 5, 11 – zast. nám. 28. října, tramvaj č. 1, 6, 7 – zast. Antonínská) v Brně.

Již od 16:00 můžete na stejném místě navštívit knihovnu NESEHNUTÍ s více než 600 tituly z oblasti ekologie, lidských práv, feminismu a práv zvířat. K dispozici Vám bude také široké spektrum informačních materiálů od českých ekologických a lidskoprávních organizací.

NESEHNUTÍ Brno, tř. Kpt. Jaroše 31, BRNO 602 00, e-mail: brno@nesehnuti.cz; www.nesehnuti.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.