Strana zelených pro změnu zákonů ohledně konopí

Levné dárky, best dárky

Strana zelených se dlouhodobě zabývá otázkou dekriminalizace konopí. Případy z poslední doby, kdy na základě současného výkladu zákona je možné stíhat a dokonce odsoudit jednotlivce za to, že pěstují konopí pro léčebné účely, nás vede k přesvědčení o nutnosti změny příslušného zákona. Zdůrazňujeme přitom, že plně respektujeme rozhodnutí soudu, předmětem naší kritiky je současná legislativní úprava.

Upozorňujeme přitom na fakt, že postih za pěstování a přechovávání konopí pro vlastní potřebu je přežitkem a neodpovídá současným vědeckým poznatkům o této rostlině.

Poslanci SZ budou navrhovat legislativní změny tak, aby napříště nebylo možné stíhat a dokonce odsuzovat občany za samotné držení konopí.

Jakub Ježek, vedoucí odborné sekce pro otázky návykových látek,

Eva Rolečková, tisková mluvčí SZ

You may also like...

3 Responses

 1. Anonym napsal:

  Možná by bylo rozumnější, kdyby se čelné vedení SZ dlohodobě zabývalo kouřením konopí. Bylo by tu lépe. Možná by náš předseda potom nesedával v parlamentu vedle arogantního hulváta a vlastizrádce.

 2. wolf napsal:

  „Možná by náš předseda potom nesedával v parlamentu vedle arogantního hulváta a vlastizrádce.“

  „náš předseda“ ža byste pane Někdo byl od zelených? No upřímně – vy byste raději vládu ČSSD + KDU-ČSL (či SZ) za tiché podpory komunistů?? Neříkám, že je ten současný stav nějak skvělý, ale oproti té druhé variantě, je to moc dobré… Nebo máte ještě nějaké jiné řešení?

 3. Anonym napsal:

  Zajímalo by mě, kolik z těch lidí, kteří zaškrtli „NE“ jsou stoprocentní nekuřáci a abstinenti :o)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.