Studentský happening na podporu Diagnostického ústavu

Levné dárky, best dárky

V pátek 23. 6. od 15 do 22 hod. se v brněnském parku Lužánky (na zadní terase CVČ) koná happening na podporu klientů Diagnostického ústavu v Brně. V rámci pestrého programu vystoupí začínající hudební skupiny ProRock, Balck Unicorn, Občasband a Honzíkova cesta. Program doplní ukázky historického šermu, bojového tance capoiera, hip-hop freestyle a večerní fireshow.Tato akce je pořádána studentskými kluby při školách – klubem PSIK při Gymnáziu Integra Brno, klubem VoKo při Evangelické akademii Náchod a klubem Śimka-net z polské Świdnice, které fungují v rámci sítě klubů klub-net. Kluby i tento mezinárodní projekt jsou podporovány Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS). Cílem projektu je upozornit na problémy mládeže a výsledkem je videodokument o klientech Diagnostického ústavu v Brně, nízkoprahového centra Mandl v Náchodě a Dětského domova v Broumově. Zástupci Polského červeného kříže v rámci happeningu (i na videu) předvedou základní instruktáž k poskytování první pomoci.
Veřejnost je srdečně zvána, dobrovolné vstupné bude věnováno Diagnostickému ústavu Veslařská v Brně.

Klub PSIK při Gymnáziu Integra Brno funguje od září 2005 a naplňuje volný čas studentů i jejich přátel v prostorách gymnázia i mimo něj. Jeho členy jsou mladí lidé ve věku 15-20 let, kteří si sami organizují svůj volný čas. Pořádají různé akce (karneval, hororová noc apod.), sdružují se v mnoha kroužcích (výtvarný, filmový, filmařský apod.). Spolupracují s kluby z ČR,Polska a Německa, rovněž s organizací Člověk v tísni (Jeden svět na školách), s AniFestem apod.

You may also like...

1 Response

  1. kurdiovskydum@volny.cz napsal:

    Diagnostický ústav pro mládež na Veslařské ulici dodatečně srdečně děkuje i touto cestou. Velmi rádi uvítáme podobné aktivity, směřující k pozvolnému „otevírání dveří“ ústavních zařízení směrem k integraci našich dětí i v budoucnosti. Pro Vaši informaci: Finance, které byly na náš ústav vybrány, využíváme k platbám za sportovní akce našich dětí.
    E.Kurdiovský a DÚM Brno
    P.S.: Srdečně zdravím studenta kameramana, který u nás před rokem i nocoval v zájmu autenticity filmového materiálu. Dreng?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.