Světový den žonglování

Levné dárky, best dárky

Dne 12. 6. 2005 bude opět po roce Lužánecká terasa v Brně patřit žonglérům a nejen jim – všechny návštěvníky čeká příjemné relaxační odpoledne a to i ty, kteří by s žonglováním rádi začali nebo se na něj jen rádi dívají. Bude předzvěstí Mezinárodního dne žonglování, který je letos stanoven na 18. 6. 2005 a jeho oslavy budou probíhat o týden později ve desítkách zemí po celém světě.

Akce začíná ve 12:00 a končí o 22:00 hodině.Již třetí ročník Dne žonglování v Brně pro brněnskou veřejnost stejně jako v předchozích letech připravují na terase Centra volného času Lužánky občanská sdružení Kulička a Plán B ve spolupráci s volnočasovými centry Klub Labyrint (pobočka CVČ Lužánky) a Ulita (středisko DDM, Brno, Kyjevská 2). Den žonglování je velice populární a vloni ho navštívilo až 1000 spokojených účastníků všech generací.

Vstup je volný a zdarma budou k zapůjčení také základní žonglovací pomůcky. Návštěvníci si budou moci v rámci dílen pod odborným vedením vyrobit a odnést žonglovací míčky a tzv. flowersticky . K volnému žonglování budou hrát mladí brněnští DJ´s, jejichž začátky byly právě v našich zařízeních.

Žonglovat se bude tradičně bez alkoholu, čajové občerstvení a točená kofola bude zajištěna. Připraven bude prodejní stánek žonglérských potřeb a k zapůjčení jednokolky. Jedna z dalších atrakcí bude konstrukce pro chůzi po laně, kterou si mohou zdarma vyzkoušet malí i velcí. Proběhne také několik žonglérských her a soutěží, kdy účastníci mohou vyhrát žonglérské pomůcky, věnované firmamou Snowboard Zezula. Ve 21:30 pak odstartuje společná fire jam session, tj. žonglování s ohněm, na které vystoupí na 30 žonglérů a která zároveň ukončí celou akci. Závěr akce je většinou hojně navštěvován pro svou neopakovatelnou atmosféru a fotogeničnost, majitelé fotoaparátů, nezapomeňte si své přístroje doma!

V případě nepřízně počasí proběhne akce ve velkém sále CVČ Lužánky.

Akci podpořili: Jihomoravský kraj, firma Snowboard Zezula, Severochema Liberec a další.

Informace o World Juggling Day ve světě: www.juggle.org Informace o žonglování v ČR a česky: www.zonglovani.cz, fotogalerie z předchozích ročníků volně ke stažení a použití na www.denzonglovani.wz.cz

Informace o organizátorech:

Kulička ­- občanské sdružení

bylo založeno v roce 1996 jako sdružení dětí a mládeže, jehož hlavním cílem je vytvořit nabídku kvalitní a zajímavé činnosti pro volný čas a výukových programů pro školy. Za 6 let své existence získalo nezaměnitelné místo v oblasti volnočasových aktivit dětí a mládeže v sídlištní zástavbě západní poloviny města Brna. Svou činností přispívá k prevenci negativních jevů ve společnosti, především u dětí a mládeže.

Občanské sdružení Plán B

Vzniklo v roce 2001 realizuje své projekty především v SDV Labyrint, organizuje kulturně-společenské akce a zapojuje se do dobrovolnických projektů (Pomozte dětem, Make a connection, a další). Aktivně se podílí na vytváření programové nabídky volnočasových aktivit pro neorganizovanou mládež v rámci místní komunity v Brně – Bohunicích.

Centrum volného času Ulita

je střediskem DDM, Brno, Kyjevská 2, které má v současnosti 4 pobočky na sídlištích Starý Lískovec, Kamenný Vrch a Kohoutovice. Nabízí zájmové útvary a kroužky, kulturní vyžití pro děti a mládež i širokou veřejnost, pořádá letní i zimní zotavovací pobyty atd.

Studio dramatické výchovy Labyrint

je pobočkou CVČ Lužánky a obsahem jeho činnosti jsou tři okruhy: nízkoprahový Klub Labyrint, Studio dramatické výchovy a pravidelná zájmová činnost. Všechny tyto okruhy se navzájem prolínají a přispívají k prevenci sociálně patologických jevů mezi mládeží.

Pro další informace kontaktujte:

Kulička- občanské sdružení

Stamicova 7, 623 00 Brno-Kohoutovice

Konrad Heczko, tel. : 547 25 02 48, 776 120 440, e-mail: k.heczko@tiscali.cz

o. s. Plán B

Švermova 19, 625 00 Brno

Jovan M. Jovanovski, tel. : 547 35 43 83, 604 84 71 14, e-mail: jovan.j@volny.cz

Den žonglování je již tradičně předzvěstí hudebně divadelního festivalu Mezi panely, který se letos koná ve dnech 17.-18. června 2005. O akci budete samozřejmě informováni.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.