Taneční kostýmy ze StarDance

Levné dárky, best dárky
 • Taneční kostýmy ze StarDance instalované v Královské kapli na Špilberku obohatí od 18. září do 3. října 2010 (s výjimkou středy 22. 9., kdy bude hrad pro veřejnost uzavřen) výstavu Dámská volenka.

  Jedná se o několik dámských tanečních kostýmů a jeden pánský ze tří soutěžních ročníků známého televizního pořadu StarDance …když hvězdy tančí, ve kterém soutěží celebrity kulturního a sportovního života vždy v páru s profesionálními tanečníky. Návštěvníci uvidí taneční oděv, ve kterém soutěžila Vanda Dětinská, Kamila Tománková, Iva Langerová a Jana Doležalová.

  Kostýmy pro výstavu zapůjčila Česká televize.

  Výstava bude doplněna také několika výtvarnými návrhy kostýmů pro standardní a latinsko-americké tance a rovněž příslušných doplňků z dílny kostýmní výtvarnice Hany Kopecké.

  Protože výstava Dámská volenka upozorňuje ve své závěrečné části na vývoj tanečních kostýmů od poloviny sedmdesátých let 20. století po současnost, budou tyto originály, zhotovené podle návrhů Hany Kopecké, oživením vlastní výstavy. Prezentují módní střihové i materiálové trendy, experiment a nápaditost autorky, ale zviditelňují také odvahu a výzvu soutěžících zaujmout svými tanečními výkony a umístit se co nejlépe.

  Výstava Dámská volenka bude pro velký zájem návštěvníků prodloužena až do konce roku 2010.

  Doprovodná akce k výstavě Dámská volenka:

 • ODĚVNÍ KREACE

  Módní přehlídka VOŠ Oděvního designu a managementu a SUPŠ textilní Brno

  Hrad Špilberk – hranolová věž

  30. září 2010 v 16 hodin

  Mgr. Michaela Budíková, public relations

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.