TEDx poprvé v Brně

Levné dárky, best dárky
 • Vůbec poprvé se v Brně uskuteční TEDx, neformální mezioborová konference zpřístupňující zkušenosti a nápady inspirativních osobností, která se stává fenoménem inovací ve stovkách měst po celém světě. TEDxBrno pořádá Brnopolis ve čtvrtek 7. října od 15.30 hod v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie.

  Šířit mimořádné nápady se TED konferenci daří již od roku 1990, kdy v USA poprvé propojila vlivné přednášející a vnímavé publikum tří různých světů – Technology, Entertainment, Design. V TED videoarchivu najdete přes 700 vystoupení, které vidělo již skoro 300 milionů diváků. Loni se neziskové konference založené na „nápadech hodných šíření“ začaly lavinovitě šířit do dalších zemí díky licenčnímu programu TEDx, kde „x“ představuje nezávisle organizovaná TED setkání. Od té doby se konalo přes 600 TEDx akcí (včetně např. Prahy, Bratislavy nebo Budapešti) ve více než stovce zemí. Další desítky měst svůj TEDx právě chystají.

  TEDxBrno pořádá s licencí TED občanské sdružení Brnopolis ve spolupráci s týmem dobrovolníků a s partnery akce – společností Cisco, statutárním městem Brnem a firmami FIRST Innovation Park a Miton. Přednášet, diskutovat a srovnávat své mezinárodní zkušenosti budou např. architekt Adam Gebrian, vrcholový manažer mezinárodní ICT společnosti Milan Sameš, malíř a básník Vladimír Kokolia, designér a grafik v oblasti digitálních technologií Jiří Močička nebo sociolog nových médií Jakub Macek.

  Online registrace a prodej vstupenek na TEDxBrno bude zahájen 15. září na třináctém setkání OpenCoffee v kavárně Falk, kde jeden z vylosovaných účastníků získá volnou vstupenku. Část ze stomístné kapacity sálu bude vyhrazena pro zvané hosty, které můžete pořadatelům pomoci vybrat. Program akce s profily vystupujících a vybrané videoukázky z konferencí TED najdete na www.tedxbrno.cz.

  Petra Jelečková, projektová manažerka Brnopolis

  „Myšlenková laboratoř“ Brnopolis je občanským sdružením Brňanů z kreativních profesí, kteří nabízejí svoje zkušenosti a kontakty pro mezinárodní rozvoj města. Neziskové a apolitické aktivity zahrnují výměnu názorů a námětů na weblogu i neformální setkání OpenCoffee, která se jako součást mezinárodní sítě konají ve stovce měst po celém světě. Brnopolis na sebe loni upoutal pozornost např. organizací výběru Brněnského počinu roku. Byl také vybrán z 80 přihlášených mezi sedm projektů k prezentaci na Evropském fóru tvořivosti v Bruselu.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.