Třetí ročník letního kina v zahradě Semilassa

Levné dárky, best dárky

Už potřetí zavítá na zahradu kulturního centra Semilasso Kinematograf Bratří Čadíků.
Promítat se bude každý den celé prázdniny a do programu jsou zařazeny tituly české i zahraniční tvorby.Z českých snímků budou uvedeny loňské i letošní novinky – teeanagerská komedie Rafťáci, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště od tvůrců Nudy v Brně Morávka, Budaře a Kopeckého, česko – britská komedie s Annou Geislerovou Sklapni a zastřel mě nebo Šílení Jana Švankmajera. Těšit se můžete i na snímek Vojtěcha Jasného Až přijde kocour s Janem Werichem a Emilií Vašáryovou v hlavních rolích.
Hojně je zastoupena evropská tvorba, například dánský film Bratři, film italského režiséra Roberta Benigniho Tygr a sníh, adaptace románu Jane Austenové Pýcha a předsudek, španělský film Hlas moře nebo Pět překážek Larse von Triera.
Nebude chybět ani asijská kinematografie, budou uvedeny hned tři filmy jihokorejského režiséra Kim Ki-duka: 3-iron, Luk a nejnovější Samaritánka.
Dále je na programu Match point – hra osudu Woodyho Allena, Šifra mistra Leonarda, oscarová Zkrocená hora, příběh Johnyho Cashe Walk the Line, V jako Vendeta scénáristů Matrixu – bratrů Wachovských, adaptace Bukowského Faktótum, 16 bloků s Brucem Willisem, špionážní thriller Nepohodlný s Ralphem Fiennesem a Rachel Weisz v hlavních rolích a další.
Ze starších snímků můžete shlédnout Na východ od ráje s Jamesem Deanem nebo Život Briana britské tvůrčí skupiny Monthy Python.
Animované snímky budou zastupovat filmy Za plotem a výtvarně zajímavá Mrtvá nevěsta Tima Burtona, vytvořená loutkovou animací.
Promítat se bude za každého počasí, v případě deště bude možnost sledovat film z vnitřních prostor Semilassa.
Připraveno je občerstvení, do kina můžete přijít s kočárkem nebo se psem…
Vstupné je 70,- Kč, začínat se bude po západu slunce, tj. ve 21 – 21:30 hodin.
Program sestavila a o chod kina se stará studentka filmové vědy Hana Resová, v promítací kabině se budou střídat promítači pan Hanák a pan Konečný.
Případné dotazy zodpovíme na telefonním čísle 775 055 258 nebo na e-mailové adrese hanicka@centrum.cz. Program bude zveřejněn na www.semilasso.cz a www.kinematograf.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.