Trojice cen míří do Brna

Levné dárky, best dárky

Velký úspěch zaznamenalo Televizní studio Brno ČT na 3. ročníku Mezinárodního festivalu evropského umění Arts&Film v Telči. Ceny získaly hned tři pořady z dílny Centra dokumentární a hudební tvorby.

V kategorii Výtvarné umění ve všech oblastech získali cenu poroty Artivisté. Stejnojmenný dokument režiséra Davida Kořínka představuje jeden ze současných uměleckých směrů umění známý zejména v zahraničí. Diváci ČT ho viděli v únoru 2007.

První místo v kategorii Architektura a design si z Telče odváží díl s názvem Lofty magazínu Styl.

Pořad ukázal několik výjimečných bytů, které vznikly přestavbou starých industriálních prostor. Pohledem architektů, designérů i uživatelů představil výhody i úskalí tohoto bydlení. Lofty režíroval Pavel Jirásek a v premiéře je ČT vysílala loni v září.

Také třetí festivalová kategorie nazvaná Hudba, divadlo, film a literatura přinesla brněnskému studiu prvenství. A to za dokument Hudební ghetto Brno. Dokumentární esej Pavla Jiráska měla premiéru loni v květnu. Nahlíží na hudbu od šedesátých let 20. století do současnosti a odkrývá brněnskou hudební duši ve své originalitě, frustraci, výjimečnosti, zakomplexovanosti, intelektuální potenci i naivní ztřeštěnosti.

Festival Arts&Film se konal v Telči od 12. do 14. června 2007 a soutěžilo v něm 235 filmů ze 36 zemí. Ceny převezmou tvůrci pořadů dnes večer na zámku v Telči.

Hana Orošová, 14. 6. 2007

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.