Ukopnutý palec aneb Příběhy lidu Čanki

Levné dárky, best dárky

Čankišou připravují knížku o jednonohých / Dávná legenda o jednonohém lidu Čanki neinspirovala pouze známou kapelu Čankišou, ale i mnohé další umělce, a tak začátkem léta vyjde u vydavatelství Julius Zirkus knížka nazvaná Ukopnutý palec aneb Příběhy lidu Čanki.

Poté, co se na internetu začaly objevovat příběhy o Čankiích, jejichž autorem je tajemný Xylas, se kapela Čankišou rozhodla oslovit pestrou paletu umělců. Ti na základě legendy o jednonohém národu napsali velmi originální příběhy či povídky, které souborně vyjdou pod názvem Ukopnutý palec aneb Příběhy lidu Čanki.Seznam autorů je opravdu pestrý: např. kníže pornofolku Záviš, známý literát Marián Palla, prozaik Štěpán Kučera, výtvarník Rostislav Pospíšil, fyzický básník Petr Váša, překladatel a příležitostný textař Jiří Strážnický, barový povaleč s tužkou v ruce Karel Rous, grafik a muzikant René Senko, překladatel i nakladatel Jan Mattuš. Každý příběh doprovodí kresba, která je ve většině případů zhmotněním vizuální představy jednonožců daného autora.

Kapela Čankišou, která již několik let patří ke špičce české world music, kromě knihy též pracuje na čtvrté desce. Čankišou koncertně brázdí celý svět, v červnu např. vystoupí na prestižním Amsterdam Roots festival v Holandsku. V ČR můžete kapelu slyšet:

  • 4.4. Č. Budějovice – Velbloud
  • 5.4. Plzeň – Anděl Café Music Bar
  • 13.4. Praha – Delta, spolu s Longital (SK)
  • 28.4. Znojmo – Go go

Více na www.cankisou.cz
Vydavatelství Julius Zirkus – www.njz.cz

Hanka Vojtěchová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.