ÚstaF dělá Brnu dobré jméno

Levné dárky, best dárky

Divadelní soubor ÚstaF při Inspiraci Brno se v pátek 24.6. 2005 zúčastnil celostátního divadelního festivalu poezie Wolkrův Prostějov.. Wolkrův Prostějov je přehlídkou nejlepších sólových recitátorů, recitačních kolektivů a divadel poezie v České republice.

ÚstaF se festivalu účastnil již čtyřikrát a pokaždé s velikým úspěchem. Pro tentokrát si soubor vybral pro své voicebandové zpracování báseň Brna mladého brněnského básníka Jakuba Kostelníka. ÚstaF na festivalu získal nejen 1. cenu diváků, ale dokonce již poněkolikáté celou přehlídku vyhrál. Brno tedy může být na své mladé občany hrdé, a to nejen na mladé básníky, kteří píší o Brnu, jeho atmosféře a náladách, ale také na své mladé kvalitní divadelníky.Divadelní spolek ÚstaF má za sebou již x-tou sezónu. Vznikl v roce 1997 na půdě Gymnázia Komín v Brně. Začínal jako čtyřčlenný soubor, v dnešní době má kolem dvaceti členů. Soubor se věnuje převážně divadlu poezie a zejména „voicebandovému tvůrčímu postupu“.

K dalším aktivitám některých členů ÚstaFu a Inspirace Brno patří mimo jiné provoz nového kulturního centra Stará hasička v Brně-Komíně. Stará hasička má teď dobrou pověst i v Prostějově, kde se proslavila hlavně díky pořádání Anti Wolkrova anti Prostějova, což pořadatelé prostějovského festivalu uvítali a vzali s humorem.

Nezbývá tedy než ÚstaFu a Inspiraci Brno popřát hodně štěstí v dalším snažení a podporu okolí a Brnu ještě hodně takto aktivních a úspěšných mladých lidí.

Fotografie a další informace o ÚstaFu a Inspiraci Brno můžete najít na www.inspiracebrno.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.