Užij si se psem

Levné dárky, best dárky
 • Třetí film z triptychu režiséra Filipa Renče Vetřelci a lovci s názvem Užij si se psem vysílá Česká televize v neděli 29. ledna 2012 od 20 hodin na ČT1. Vedle Simony Stašové, Juraje Kukury a Jiřího Dvořáka diváci tentokrát v hlavních rolích uvidí Jana Budaře, Janu Strykovou, Ivu Janžurovou, Janu Švandovou a další. Triptych Vetřelci a lovci vznikl v Televizním studiu Brno České televize.

  V den vysílání, tedy v neděli 29. ledna, bude Jana Stryková od 12 hodin na chatu České televize. Otázky mohou diváci posílat už nyní:

  Ve filmu Užij si se psem se divák opět setkává se zdravotní sestrou Věrou Podlipnou (Simona Stašová), která pracuje na psychiatrii. Po vlastní zkušenosti s organizovanou skupinou podvodníků, která ji v prvním dílu Zrozen bez porodu chtěla prostřednictvím fiktivního syna připravit o majetek, jí nenechávají v klidu osudy jiných. Znovu na scénu vstupuje i tajemný doktor Zahálka (Juraj Kukura), který chce pomoci synovi svého bývalého kolegy. Tím je Milan (Jan Budař), který žije sám s maminkou (Iva Janžurová) a má jisté psychické problémy. Pracuje na letišti, kde se snaží za každou cenu upoutat pozornost kolegyně Ireny (Jana Stryková). Nedaří se mu to, a tak se pokusí o sebevraždu… Jenže. Jak je to ve skutečnosti? Kdo komu vlastně ztrpčuje život? To vše se Věra Podlipná pokouší zjistit, aby opět, jako v obou předchozích dílech (Zrozen bez porodu a Krutá nevěra) dospěla k překvapivým zjištěním, ve kterých opět sehrává významnou roli již zmíněný doktor Zahálka.

  Na snímku Užij si se psem spolupracoval stejný tým autorů jako na prvních dvou dílech triptychu Vetřelci a lovci (Zrozen bez porodu, Krutá nevěra). Režisér Filip Renč se podílel na scénáři s publicistou a novinářem Josefem Klímou. Za kamerou stál Karel Fairaisl, který za film Zrozen bez porodu získal prestižní výroční cenu Asociace českých kameramanů. Stejný film byl loni nominován ve čtyřech kategoriích (film, režie, herec, herečka) na mezinárodním festivalu televizních filmů v Monte Carlu).

  Všechny tři příběhy Vetřelců a lovců spojuje společný fenomén současnosti: na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Vnikají potají do cizích životů jako paraziti a postupně svého nositele zahubí, ať už existenčně, finančně či přímo fyzicky. Všechny příběhy mají reálný základ, scénář je ale posunuje dál.

  Hana Orošová, tisková mluvčí TS Brno

  Foto: archiv ČT

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.