V Brně proběhne Mistrovství republiky v přípravě kávy

Levné dárky, best dárky

Brno: Soutěž o titul „Barista roku“ pořádá česká pobočka Evropské asociace pro výběrovou kávu již osm let. Tentokrát se jeho velké finále uskuteční v rámci mezinárodních potravinářských veletrhů Salima, na brněnském výstavišti ve dnech 2. – 5. 3. 2010. V jeho programu se představí soutěžící z celé republiky s pestrou nabídkou nápojů připravených z kávy. V patnáctiminutové soutěžní prezentaci připraví 4 espressa, 4 cappuccina a 4 další, volné kávové nápoje. Hlavním kritériem soutěže zdaleka nebude pouze chuť. Do soutěžního hodnocení spadají všechny náležitosti přípravy a tak jde daleko více o celkový dojem z přípravy, servírování a kvality nápoje. Stěžejní roli sehraje, jak napovídá sám název soutěže, osobnost baristy.

V průběhu soutěží proběhne tematický, naučně zábavný, doprovodný program. Ukázky vykreslování mléčnou pěnou do káv, známé též jako Latte art. Ukázky přípravy káv s alkoholem a jiné, další atraktivní způsoby přípravy kávy.

Milovníci ochutnávání vzorků káv si přijdou na své v rozsáhlé degustační zóně, kde se prezentuje celá řada našich prodejců.

Evropská asociace se pro výběrovou kávu poskytuje péči odborníkům i laikům. Stará se o baristy, kavárníky, prodejce technologií, pražiče, poskytuje metodické vzdělání a je aktivní na všech úrovních naší veliké branže. Pořádání mistrovských soutěží je další její výraznou aktivitou.

Dvacátý sedmý ročník tradičních potravinářských veletrhů Salima 2010 je výraznou středoevropskou platformou pro potravinářský průmysl a ve svém konceptu oborového členění, dnes už pravidelně zahrnuje sekci věnovanou kávě. Tato populární sekce je tradičně největším „kávovým veletrhem“ u nás.

Soutěž „Barista roku“ je přímou oborovou součástí sekce věnované kávě, čaji a čokoládě.

Přijďte se přesvědčit o atraktivitě těchto soutěží.

Přijďte se seznámit se špičkovými technologiemi.

Přijďte se poznat se skutečnými profesionály a standardními postupy při přípravě rozličných druhů tohoto fenomenálního nápoje .

Přijďte se poučit a užít si dobré zábavy.

Letošní mistrovství republiky baristů zahájí populární, naučně zábavný pořad Coffeeright, aneb patent na nejlepší café. Další dny se soutěžící utkají v semifinále a finále.

Finále proběhne v závěrečný den mezinárodního potravinářského veletrhu Salima, 5. 3. 2010 od 9,30 hodin.

Vítěz soutěže „Barista roku 2010“ postoupí na Mistrovství světa baristů v přípravě kávy (World barista championship) v Londýně, ve dnech 23. – 25. června 2010.


Petra Veselá

Koordinátor Evropské asociace pro výběrovou kávu
SCAE (Speciality coffee assn. od Europe)
Tel.: 606 705 004
petravesela@specialitycoffee.cz

PROGRAM:

ÚTERÝ 2. 3.

11:00 zahájení programu Coffeeright
Vystoupení vítěze mistrovství v Latte artu Zdeňka Smrčky.
Vítěze soutěže Coffee in good spirits Jiřího Richtera a dalších mistrů tohoto oboru.
Současně proběhne trénink soutěžících.

STŘEDA 3. 3.

9:30 zahájení akce

kalibrace poroty a trénink soutěžících

11:00 doprovodný program soutěže

11:00 zahájení semifinále
17:00 ukončení prvního soutěžního dne

ČTVRTEK 4. 3.

9:30 zahájení druhého soutěžního dne, semifinále
16:30 ukončení soutěže, vyhlášení šesti finalistů

PÁTEK 5. 3.

9:30 zahájení FINÁLE soutěže Barista roku 15:00 vyhlášení vítěze soutěže Barista roku

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.