V České republice se bude opět demonstrovat za demokracii

Levné dárky, best dárky

Iniciativa Ne základnám svolává 17. listopadu v 16.00h na Václavské náměstí celostátní demonstraci. Chce tím vyjádřit hlubokou nespokojenost s chováním současné vládní koalice, která po osmnácti letech, která uplynula od demokratických změn v této zemi, brání občanům, aby mohli sami rozhodovat o věcech, jež je zajímají a jež se jich bytostně týkají.

Iniciativa Ne základnám pořádá tento protest společně se Studentským výborem, Odborovým svazem pracovníků školství, Odborovým svazem Stavba ČR, Unií bezpečnostních složek a Ligou starostů proti radaru.

You may also like...

1 Response

 1. red. napsal:

  14.11. 2007

  Tisková zpráva k Václavskému náměstí 17.listopadu

  Kdo bude demonstrovat za demokracii?

  Iniciativa Ne základnám je pobouřena reportáží České televize v Událostech 13.10.07, ve které zazněla pozvánka na demonstraci pořádanou na příznivci Jiřího Čunka, konanou 17.11. na Václavském náměstí. Nemáme nic proti právu těchto lidí demonstrovat. Jsme však pobouřeni tím, že naprosto marginálním skupinám je věnován tak značný prostor a o protestech občanů proti radaru je informováno nedostatečně či vůbec.
  Iniciativa Ne základnám svolává 17. listopadu v 16.00h na Václavské náměstí celostátní demonstraci. Chce tím vyjádřit hlubokou nespokojenost s chováním současné vládní koalice, která po osmnácti letech, která uplynula od demokratických změn v této zemi, brání občanům, aby mohli sami rozhodovat o věcech, jež je zajímají a jež se jich bytostně týkají. Iniciativa Ne základnám pořádá tento protest společně se Studentským výborem, Odborovým svazem pracovníků školství, Odborovým svazem Stavba ČR, Unií bezpečnostních složek a Ligou starostů proti radaru. K výzvě za dodržování demokracie a za referendum se na Václavském náměstí připojí taktéž významné osobnosti, jako například Helena Třeštíková, Táňa Fisherová či Petr Uhl.

  Reportáž v Událostech není jedinou věcí, která se nás dotýká. Podobný je i článek na portálu ct24.cz (viz http://www.ct24.cz/index_view.php?id=239531), ve kterém se o naši akci mluví jako o akci “mladých komunistů“. Jedná se o citát pana Horváta, svolavatele pročunkovské demonstrace. Etický kodex novináře Syndikátu novinářů, který v bodě 1 mimo jiné říká, že občan „má právo na objektivní obraz skutečnosti,“ a v podbodě “f“ stanoví: „nepřipustit, aby domněnka byla vydávána za ověřený fakt a zprávy byly deformovány zamlčením důležitých dat.“ Přesně to se děje. Autoři článku si mohli dát alespoň elementárně záležet na vyváženosti sdělení a o vyjádření požádat zástupce Iniciativy, kteří by jim ho neprodleně a ochotně poskytli.
  Žádáme proto Českou televizi, aby k citátu v námi zmiňovaném článku doplnila naše stanovisko a do budoucna věnovala stejný prostor, jaký věnovala desítkám demonstrantů na podporu bývalého ministra, protestům proti radaru, ať už se bude jednat o protesty v Praze či jinde v České republice.

  Iniciativa Ne základnám vznikla v červenci 2006 a v současné době se jí účastní přes šedesát organizací. Cílem iniciativy je nenásilnou formou bojovat proti umístění základny systému Národní raketové obrany Spojených států na území ČR. Iniciativa průběžně publikuje informace týkající se tohoto tématu na webových stránkách http://www.NeZakladnam.cz.

  Tiskoví mluvčí:
  Jan Májíček
  Ivona Novomestská
  Ing. Jan Tamáš PhD.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.