V Mezinárodní den nenásilí v sobotu 2. října

Levné dárky, best dárky
 • Svět si připomene Mezinárodní den nenásilí, Prahu čeká meditace a objetí zdarma

  Již tuto sobotu 2. října si svět připomene Mezinárodní den nenásilí, který před třemi lety vyhlásilo OSN. V Praze se každoročně k tomuto výročí konají nejrůznější akce a nejinak tomu bude i letos.

  V odpoledních hodinách v metropoli proběhne akce „Free hugs“ zakončená meditací za nenásilí na pražském Vyšehradě. To vše pod taktovkou dobrovolníků humanistické organizace Komunita pro lidský rozvoj.

  „Letos by Mahátma Gándhí oslavil své sto třicáté první narozeniny,“ vysvětlila důvod, proč byl Dnem nenásilí vyhlášen právě 2. říjen koordinátorka humanistické organizace Komunita pro lidský rozvoj Zuzana Hájková. Tato organizace každoročně organizuje po celé republice řadu akcí na oslavu a propagaci nenásilného přístupu a pojetí života, které uznával kromě Gándího například Martin Luther King či argentinský filozof Mario Rodriguez Cobos zvaný Silo. „Odkaz tohoto velkého myslitele a vůdce indického hnutí za nezávislost chceme proto připomenout meditací, která se uskuteční v den výročí, konkrétně tedy druhého října od šesti hodin na pražském Vyšehradě,“ představila plán Komunity pro lidský rozvoj v tento významný den Zuzana Hájková. Samotné meditaci bude ještě předcházet akce s názvem Free hugs, která si velkou oblibu získala i ve světě. Prahou projdou lidé označení cedulí nabízející objetí zdarma. Začátek je naplánován na 15. hodinu na Náměstí Míru a vítán je jakýkoli dobrovolník.

  Na závěr sobotního večera ozáří pražské nebe lucerny přání, které budou vypouštět účastníci meditace z Vyšehradu.

  Komunita pro lidský rozvoj

  Společensko-kulturní nezisková organizace složená z dobrovolníků, kterým není lhostejný osud tohoto světa, životy a utrpení milionů lidí. Nezájem, zavírání očí před problémy současnosti a mlčení jsou stejně nelidské, jako samo páchání zla. Proto je jedním z hlavních témat aktivní nenásilí. Osobní změnou sebe samých a svého nejbližšího okolí směřujeme ke změně celé naší společnosti, k vytvoření solidárního a nenásilného světa bez diskriminace. Organizace vychází z myšlenkového proudu nazývaného nový humanismus.

  Zuzana Hájková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.