V předvečer očekávání nového Vesmíru….

Levné dárky, best dárky

Zítra v pravé poledne by mělo dojít k dlouho očekávanému vyvrcholení ostře sledované akce v částečné režii ÚMČ Brno – střed, znovuobnovení provozovny rychlého občerstvení v centru Brna, bufetu Vesmír.Připomínám, že v nedávné minulosti bylo zde možno pořídit celkem kvalitní teplé jídlo veskrze z českých surovin v cenovém rozmezí od 35,- do cca 70,- korun, k tomu nealkoholický nápoj 0,5l za 15,-, solidní polévku za dvacku.

Důležitým faktorem při stravování lidí pracujících v centru je tzv. časové hledisko – zde byl „starý“ Vesmír rozhodně „jedničkou“ – od nápadu zajít na oběd k momentu, kdy jste povětšinou spokojen opouštěl lokál uplynulo většinou okolo dvaceti-pětadvaceti minut.

Velkou roli při volbě stravovacího místa jistě hraje prostředí a spolustolovníci – k tomu bych poznamenal, že prostředí dříve zde bylo spíše tradiční, až retro, avšak udržované v čistotě a o stoly se dělili dělníci, úředníci, bankéři, podnikatelé, cizinci, zkrátka všichni, kdo znali anebo náhodou poznali „to malé tajemství Vesmíru“.

-ma-

You may also like...

1 Response

  1. -ma- napsal:

    Bufet Vesmír otevře zítra v 6:00 hod. – viz. cedulka na dveřích provozovny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.