Veggie měsíc – měsíc za práva zvířat

Levné dárky, best dárky
 • Během měsíce října proběhnou po celé ČR a části SR různorodé aktivity za práva zvířat pod souhrnným názvem Veggie měsíc – měsíc za práva zvířat. Jedná se o happeningy, přednášky, diskuze, workshopy, filmové projekce, festivaly, ochutnávky vegetariánských a veganských pochutin a další formy aktivit, vztahujících se k celosvětově významným dnům. Celkem měsíc zahrnuje kolem padesáti akcí ve více než dvaceti městech, zapojí se i Brno.

  Vegetariánství a veganství na vzestupu

  Obliba rostlinné či bezmasé stravy stále roste jak u nás, tak i ve světě; odborníci na výživu to vesměs chválí. Zastánci vegetariánství a ochránci zvířat však chtějí tento trend ještě posílit, a přichystali proto na říjen sérii různých akcí pro veřejnost ve více než 20 městech po celé České republice i na Slovensku.

  Ve všech krajích se tak lidé budou moci obeznámit s výhodami i riziky vegetariánství a veganství prostřednictvím přednášek, informačních stánků, filmových projekcí, ochutnávek neživočišných jídel a podobně. V kalendáři „Veggie měsíce“ však najdete i klubové koncerty, pouliční happeningy, rozdávání jídla potřebným anebo tradiční Vegetariánský den na pražském Toulcově dvoře.

  Celostátní série akcí je neobvyklá tím, že probíhá v každém městě samostatně. „Nechtěli jsme, aby to bylo jako obvykle organizované z Prahy,“ říká za koordinátory Veggie měsíce Silvestr Špaček. „Organizátoři v jednotlivých městech znají svůj prostor nejlépe sami, takže je nejlepší nechat na nich, jakou podobu pro své akce zvolí. Centralizovaný máme vlastně jen web.“

  Paleta organizátorů je proto stejně pestrá, jako paleta různých aktivit – připojují se jak spolky či organizace, tak jednotlivci, ale i jednotlivé restaurace či čajovny. Veggie měsíc proběhne od 1. října (Světový den vegetariánství) do 1. listopadu (Světový den veganství).

  Michaela Černá a Silvestr Špaček, tiskoví mluvčí projektu

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.