Velikonoční bohoslužba z Brna

Levné dárky, best dárky

Centrum náboženské tvorby Televizního studia Brno České televize připravuje 60minutový přímý přenos velikonoční bohoslužby. Na Velikonoční neděli, tedy 8. dubna 2007, začíná v 10:30 hod. na programu ČT2.

Velikonoční neděle je největším křesťanským svátkem v roce. Křesťané oslavují vzkříšení Ježíše Krista. Přímý přenos slavnostní mše z katedrály svatého Petra a Pavla v Brně celebruje Mons. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský.

Přímé přenosy bohoslužeb nabízí divákům České televize její Centrum náboženské tvorby několikrát v roce. A to nejen o Velikonocích, ale také o vánočních či státních svátcích, slavnostech Nanebevzetí P. Marie apod. Posledním přímým přenosem z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně byla vánoční bohoslužba v roce 2004.

Letos centrum připravuje další přímé přenosy. Například slavnostní bohoslužby z Velehradu 5. července, na svátek Nanebevzetí P. Marie 15. srpna z kostela v Brně Zábrdovicích, první neděli adventní 2. prosince z druhého sboru Českobratrské církve evangelické z Blahoslavova domu v Brně a vánoční bohoslužbu Církve bratrské 25. prosince ze sboru v brněnské Kounicově ulici.

V Brně dne 2. dubna 2007,
Hana Orošová

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.