Vernisáž německé malířky Johanny Hessové

Levné dárky, best dárky

Vážení přátelé Divadla Reduta,

srdečně Vás zveme na vernisáž německé malířky Johanny Hessové: „BARVOCIT“, která za účasti autorky proběhne v pátek 1. května v 17.00 v Komorním sále Divadla Reduta. Vstup volný.

Johanna HESSOVÁ se narodila v roce 1955 v Heidelbergu, v letech 1975 – 1980 absolvovala studium na Státní akademii výtvarných umění v Karlsruhe u profesora Wilhelma Lotha, význačného sochaře Nové figurace, v jehož sochařské speciálce nadále pokračovala v mistrovském studiu. V současné době žije a pracuje v Bonnu, ve své tvorbě se věnuje malbě a především zákonitostem barvy.

Jestliže se Johanna Hessová zprvu soustředila na sochařství a plastiku, nahradila později sochařské materiály sádru a hlínu barvou, jež nyní v její tvorbě zažívá nepřetržitých modulací. Její práce krouží uceleně kolem tématu barvy, přičemž zkoumány jsou vztah barvy k prostoru a světlu, možnosti mezi klidem a pohybem jakož i mnohotvárností a intenzitou.

První česká výstava Johanny Hessové pod názvem „BARVOCIT“ je ke shlédnutí v Komorním sále Divadla Reduta a trvá od 1. 5. do 29. 5.

Výstava je přístupná ve všední dny od 10.00 – 19.00 hodin.

Zuzana Hanušková

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.