Vnučka Alfonse Muchy obdivovala práci českých designérů

Levné dárky, best dárky
 • I když zimní olympijské hry skončily již před třemi měsíci, téma nejen medailových úspěchů českých barev je stále aktuální. Velký ohlas si vysloužila i olympijská kolekce české outdoorové značky Alpine Pro, jejíž motiv byl inspirován prací všestranného umělce Alfonse Muchy. Kromě odborníků z řad médií zaujala i jeho vnučku Jarmilu Mucha Plockovou, jež pokračuje v dědečkově odkazu.

  Podílela se na dostavbě Muzea Joana Miróa v Barceloně, na stavbách souvisejících s barcelonskou olympiádou v roce 1992, aktuálně se zabývá především originálními autorskými pracemi, které zahrnují drobné plastiky, textil, šperky, předměty užitného umění a vlastnímu ateliéru, kde pořádá výstavy.

  „Z provedení olympijské kolekce jsem doslova nadšena. Je skvělé, když se propojují dvě zdánlivě nepropojitelné oblasti, jakými jsou umění a sport. Osobně mám velkou radost, že si designéři vybrali právě tento motiv, který v sobě spojuje vlastenectví, lásku a bojovnost. Pevně věřím, že naší výpravě přinesla štěstí,“ uvedla Jarmila Mucha Plocková, která při vlastní tvorbě vychází především ze sborníků skic svého dědečka.

  Olympijskou kolekci osobně paní Mucha Plockové předal generální ředitel Alpine Pro Ivan Vodička, který uvedl: „Je mi ctí a potěšením předat kolekci vnučce Alfonse Muchy, ve které byli co do počtu medailí čeští sportovci v celé historii nejúspěšnější. Jsem přesvědčen, že úspěchy sportovců i kolekce ze Soči nás všechny poženou kupředu v naší další práci.“

  Svou sbírku cenných kovů přišli ukázat biatlonisté Gábina Soukalová, Veronika Vítková, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec, které společnost Alpine Pro dlouhodobě podporuje. „Jsem ráda, že jsme se mohli s paní Muchovou seznámit. Dílo jejího dědečka a teď nově i její obdivuji. Ve volných chvílích, kterých bohužel moc není, se zajímám o umění,“ dodala Gábina Soukalová. Společně s kolegy z reprezentace podepsala velkoformátové fotografie biatlonistů, které se v následujících dnech vydraží ve prospěch České olympijské nadace.

  Hana Penčáková, Concept One

  Foto: Alpine Pro

  Česká společnost ALPINE PRO vyrábí a distribuuje sportovní a outdoorové oblečení, vybavení a obuv pod registrovanou značkou ALPINE PRO. Patří mezi rozhodující společnosti na českém trhu. V současné době je značkou s největší sítí autorizovaných prodejen a franchize prodejců v oblasti outdoorových aktivit. Společnost působí na slovenském, polském a maďarském trhu. Dále je zastoupena v dalších zemích obchodními zástupci, např. v Austrálii, Belgii, Číně, Francii, Portugalsku, Řecku, Itálii, Anglii, Chorvatsku, Srbsku, Rusku a dalších zemích. V roce 2009 se ALPINE PRO stalo oficinálním partnerem Českého olympijského týmu jako první česká oděvní značka v historii. Letos bylo toto partnerství prodlouženo až do roku 2016.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.