Všechny moje děti se ucházejí o Evropskou filmovou cenu

Levné dárky, best dárky
 • Časosběrný dokument o životě v nejchudších východoslovenských osadách Všechny moje děti, který vznikl v koprodukci České televize a slovenské RTVS, vstupuje do boje o Evropskou filmovou cenu. Nominovala ho Slovenská filmová a televizní akademie. Na vzniku snímku režiséra Ladislava Kaboše se podílela Tvůrčí producentská skupina Patricka Diviše z brněnského studia.

  Film autenticky zachycuje drsnou skutečnost života nejchudších Romů. Jeho ústřední postavou je katolický kněz Marián Kuffa. V zapomenutých osadách Huncovce a Velká Lomnica pomáhá a především hledá zapomenuté sebevědomí místních lidí. V chatrčích a všudypřítomné bídě je učí nezávidět a pracovat jeden pro druhého. Jeho vůli, trpělivost a odvahu mapují filmaři čtyři roky. Výsledkem je devadesátiminutový dokumentární snímek. „Kuffa usiluje hlavně o změnu sociálních vztahů a myšlení uvnitř osad,“ říká režisér Ladislav Kaboš. „Místo kázání se je snaží strhnout vlastním příkladem a lidským zájmem,“ dodává. „Film je svědectvím o hluboké víře v Boha, která proměňuje lidi, jejich životy a vztahy. Je příběhem osobní statečnosti kněze Mariána Kuffy,“ zamýšlí se kreativní producent České televize Patrick Diviš.

  Film zdaleka nepřináší jen drsné svědectví o životě v bídě a beznaději. Nabízí příběh člověka, který se s láskou snaží prolomit kruh předurčenosti, předsudků a oboustranné nedůvěry. Tvůrci se netají snahou změnit postoj veřejnosti k romským spoluobčanům a otevřít na toto téma celospolečenskou debatu.

  Všechny moje děti jsou k vidění v českých i slovenských kinech. Evropské filmové ceny budou udělovány letos v prosinci v Rize. „Nominace je obrovským úspěchem,“ hodnotí volbu Slovenské filmové a televizní akademie Patrick Diviš. „Od počátku spolupráce na tomto projektu jsem cítil sílu námětu a jeh výsledek předčil moje očekávání. Cením si toho, že jsme byli u vzniku tak vypovídajícího snímku.“

  Hana Orošová, tisková mluvčí TS Brno

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.