Vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže FESTWINE 2006

Levné dárky, best dárky

Dne 1. června 2006 od 19 hodin proběhlo v prostorách VINNÉ GALERIE v Brně slavnostní vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže FESTWINE 2006.

Mezinárodní vinařské klání FESTWINE vstoupilo letos do druhého ročníku konání.
Pořadatel soutěže FESTWINE, společnost VINNÁ GALERIE, k soutěži uvádí: „Už od samého počátku jsme chtěli vytvořit tradici velmi profesionální soutěže, skutečně mezinárodní, kde by docházelo ke srovnávání těch nejlepších moravských, respektive českých, vín s vybranou světovou špičkou.“

Vedle klasických tříd pro bílá, růžová i červená vína je na FESTWINE
samostatně hodnocena také kategorie likérových, sladkých vín. Letošní vzorky pocházející z Argentiny, Austrálie, Brazílie, Bulharska, České Republiky, Francie, Chile, Rakouska, Španělska a Thajska hodnotila 22. Května 2006 odborná komise degustátorů v Národním vinařském centru ve Valticích.

První ročník soutěže – FESTWINE 2005 – se uskutečnil v době konání Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků vinařské soutěže proběhl rovněž v tomto městě a nejlepší vinaři zde dokonce přebírali ocenění přímo z rukou prezidenta filmového festivalu a současného ministra kultury Vítězslava Jandáka. Spojení obou událostí nebylo náhodné. Posláním a cílem mezinárodní soutěže vín FESTWINE je snaha nejen vyzdvihnout kouzlo ušlechtilého moku a propagovat kvalitní vína, ale také možnost ukázat skloubení vína s kulturou a uměním.

Slavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku – FESTWINE 2006 – proběhlo v Brně ve čtvrtek 1. června 2006 od 19 hodin v prostorách Vinné galerie (Lužánecká 16) a přilehlého parku opět za přítomnosti předních osobností světa filmu a kultury. Svojí účastí potěšil vinaře mj. režisér Jan Hřebejk, Pavel Göbl-režisér filmu Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí nebo tvůrce připravované komedie Chyťte doktora Martin Dolenský, za film Rafťáci přijel producent Adam Dvořák a herec Antonín Duchoslav. Atmosféru podtrhla moravská cimbálová hudba, grilované občerstvení a samozřejmě degustace skvělého vína.

Kontakt:

VINNÁ GALERIE, Lužánecká 16, Brno. Telefon: 545 210 133

www.vinnagalerie.cz
www.festwine.cz :zde k nahlédnutí kompletní katalog z ročníku 2005 i 2006

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.