Vyhlášení výsledků soutěže FESTWINE 2007

Levné dárky, best dárky

Mezinárodní vinařská soutěž FESTWINE 2007, kterou pořádá VINNÁ GALERIE v Brně, ocenila nejlepší vína. Slavnostní večer s vyhlášením výsledků soutěže se bude konat 7. června 2007 od 18 hodin v prostorách VINNÉ GALERIE a přilehlého parku Lužánky.

FESTWINE 2007

Soutěž FESTWINE je jedna z mála soutěží schválených Ministerstvem zemědělství. To kromě jiného znamená, že vítězové mohou svá vína označovat medailemi. Odborné posouzení jednotlivých vín v rámci třetího ročníku mezinárodní soutěže FESTWINE 2007 proběhlo v Národním vinařském centru ve Valticích 22. května 2007.

O prestižní tituly se letos ucházelo na 248 vzorků vín z více než 60 vinařství a 10 zemí světa. Role odborných soudců se chopilo 35 špičkových degustátorů s osvědčením Národního vinařského centra. Do nejužšího klání se probojovalo už jen 12 nejlepších vín. Absolutním vítězem soutěže FESTWINE 2007 se stalo Vina Carmen Reserve Carmenere Cabernet, ročník 2004 od společnosti Bon Vivant s. r. o., které tak získalo titul Šampión soutěže. Šlo o nejlépe ohodnocené víno ze všech kategorií, kromě vín speciálních.

SLAVNOSTNÍ VEČER S VYHLÁŠENÍM CEN A DRAŽBOU VÍN

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže FESTWINE 2007 s předáním cen vítězným vinařům proběhne 7. června 2007 od 18 hodin v prostorách VINNÉ GALERIE. Přítomní hosté budou mít příležitost ochutnat všech 248 vzorků soutěžních vín a strávit příjemný večer s mnoha zajímavými osobnostmi z vinařského i uměleckého světa. Pozvání na slavnostní vyhlášení mimo jiné přijali publicista Radek John, herec Tomáš Matonoha, ředitel Vinařského fondu Jaroslav Machovec, ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška či tvůrci připravované komedie z vinařského prostředí Bobule režisér Tomáš Bařina a producent Adam Dvořák.

Součástí večera bude i dražba všech čtyř mimořádně oceněných vín ze soutěže FESTWINE a nejúspěšnější vinné kolekce ze Znovína. Výtěžek z dražby bude na místě předán zástupcům nadace Krtek při onkologické klinice brněnské dětské nemocnice. „Podobnou dražbu jsme již pořádali v loňském roce, kdy se nám podařilo pro nadaci získat 50 000 Kč. Doufám, že letos bude výtěžek ještě vyšší“, dodává Ing. Tomáš Vican z VINNÉ GALERIE.

Vstupenku na slavnostní večer je možné zakoupit předem v prostorách VINNÉ GALERIE na Lužánecké ulici v Brně. Cena na osobu s volnou konzumací je 250 Kč.
Novinářský průkaz opravňuje ke vstupu i konzumaci zdarma.

Vinná galerie vstoupila do dění ve světě vína v roce 2003. Zakladatelé a majitelé Vinné galerie Tomáš a Martina Vicanovi při vyhledávání těch nejlepších vín z celého světa osobně navštěvují vinohrady a seznamují se s procesem výroby. Ve fondech Vinné galerie tak naleznete vína z moravských i světových vinohradů. Vinná galerie dnes již tradičně spojuje vinařský um s múzami jiných umění, například s literaturou, fotografií, hudbou a kinematografií.

Více informací naleznete na www.vinnagalerie.cz nebo www.festwine.cz.

Ocenění nejlepších vín na FESTWINE 2007

Valtice, 22. 5. / Národní vinařské centrum ve Valticích přivítalo prestižní mezinárodní soutěž vín FESTWINE 2007. Kromě odborného posouzení jednotlivých vín si soutěž za cíl vzala i spojení lahodného moku s uměním a kulturou.

O prestižní tituly se letos ucházelo na 248 vzorků vín z více než 60 vinařství a 10 zemí světa. Role odborných soudců se chopilo třicet pět degustátorů s osvědčením Národního vinařského centra. Do nejužšího klání se probojovalo už jen 12 nejlepších vín. Celkem bylo rozdáno 13 zlatých a 31 stříbrných medailí.

Absolutním vítězem soutěže FESTWINE 2007 se stalo Vina Carmen Reserve Carmenere Cabernet, ročník 2004 od společnosti Bon Vivant s. r. o., které tak získalo titul Šampión soutěže. Šlo o nejlépe ohodnocené víno ze všech kategorií, kromě vín speciálních.

Ocenění Pohár za nejvýše ohodnocené tuzemské víno obdržel Dornfelder, ročník 2005 společnosti Vinné Sklepy Roztoky s. r. o.

Pohár za nejvýše ohodnocené zahraniční víno získal Tempranillo reserva, Lar de Lares 2002 od společnosti Vingal s.r.o.

Pohár za nejvýše ohodnocené víno v kategorii vín speciálních získalo ledové víno Ryzlink vlašský 2005 ZD Sedlec.

Diplom za nejlépe hodnocenou kolekci vín převezme Znovín Znojmo, a.s. na základě čtyř nejlépe hodnocených vzorků s celkově nejvyšším obodováním.

Úspěšní vinaři byli oceněni unikátním uměleckým dílem v podobě mědirytinové grafiky představující 12 měsíců z vinařova života. Autorem originálního ocenění je akademický malíř René Vlasák.

Za pořadatele FESTWINE 2007 dodává ing.Tomáš Vican, MBA z VINNÉ GALERIE: „Ukázalo se, že vína z ročníku 2006 jsou velmi rozdílná. Jsou mezi nimi skutečné skvosty, ale ti vinaří, kteří se hnali pouze za cukrem a nechali vína spontánně prokvasit, občas dosáhli vín neharmonických, prázdnějších, nekompaktních, z nichž vstupuje občas i lihová dochuť či přebíjející zbytkový cukr. Každopádně můžeme být právem hrdí na kvalitu našich vín, předně bílých. Na druhé straně proč neocenit i jižní vína červená, která dosáhli v soutěži vynikajících výsledků. Vždyť nemá cenu se zdržovat věcmi průměrnými.“

Další informace, kompletní seznamy oceněných vín a fotografie budou dostupné po slavnostním galavečeru, na němž budou výsledky oficiálně prezentovány. Slavnostní galavečer se koná 7. 6. a pozvání na něj přijala řada zajímavých osobností. Mimo jiné i ministr zdravotnictví Tomáš Julínek, publicista Radek John, producent Adam Dvořák, režisér Tomáš Bařina, ředitel Vinařského fondu Jaroslav Machovec, ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška a další.

Další informace na www.festwine.cz
a www.vinnagalerie.cz.


Ladislava Suchá

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.