Vyhlašovaly se výsledky sbírky Svátek s Emilem

Levné dárky, best dárky

Čtvrtý ročník celonárodní veřejné sbírky s názvem Svátek s Emilem byl oživen novým prodejním předmětem. Vedle tradiční školní pryže s obrázkem ptáčka Emila za symbolickou cenu 20 korun, na jejíž přednosti stále upozorňuje Jan Kraus, člen Správní rady benefičního projektu Emil, nabízeli studentské dvojice z 239 středních škol všech 14 krajů České republiky, také textilní podobu ptáčka Emila ve velikosti přívěsku třeba na klíče za 50 korun.
Do této charitativní sbírky, která se konala v pondělí 22. května 2006, se zapojilo 3 980 studentů ze 239 středních škol.
Garantem veřejné sbírky formou prodeje drobných předmětů byl Český paralympijský výbor a záštitu převzali hejtmani, radní a primátor Prahy.

Letošní čistý výtěžek sbírky, který byl připsán na benefiční účet projektu Emil činí

2 380 987,38 Kč.

O rozdělení této částky a dalších finančních příspěvcích získaných v roce 2006 rozhodne na svém pravidelném jednání na konci roku Správní rada benefičního projektu Emil.

Správní rada benefičního projektu Emil pracuje ve složení:
Pavel Čech – paralympionik, Juraj Groch – APC, František Janouch – ČPV, Jan Kraus – herec, Miquel van Bussel – marketingový ředitel.

Ve správní radě od počátku projektu Emil až do svého úmrtí pracovala i paní Jaroslava Moserová, která svojí inteligencí a zájmem neustále pomáhat druhým byla velkým přínosem projektu.

Správní rada se při rozdělení prostředků řídí schválenou Metodikou, kdy jednotlivé svazy sdružené pod Českým paralympijským výborem podají své žádosti na příspěvek z benefičního konta Emil ve prospěch svých konkrétních tělovýchovných jednot a sportovních klubů. Základní podmínkou k poskytnutí příspěvku je přitom pravidelná celoroční práce s handicapovanými dětmi a mládeží v požadované kvalitě i kvantitě. Jedná se asi o 7 300 handicapovaných dětí a mládež ve věku od 5 do 23 let se všemi druhy postižení – zrakové, sluchové, tělesné, spastické a mentální.

V České republice probíhá velké množství charitativních sbírek a jsou to právě středoškoláci, na které se obrací neziskové organizace se žádostí o pomoc. Velmi si vážíme nezištné pomoci studentů. Některé školy se již samy hlásí k účasti při sbírce Svátek s Emilem. Poděkování náleží také učitelům, ředitelům škol, školským úřadům a hejtmanstvím.

Vyjádřit poděkování studentům bychom rádi i letos. Vyhodnotili jsme tří nejúspěšnější dvojice, které prodaly nejvíc Emilových gum a přívěsků. Klíčem k vyhodnocení byl počet obyvatel města a počet prodávajících studentů v daném místě.

1. místo: Petra Vocásková a Martina Tyrychtrová
Gymnázium a Střední odborná škola, Hořice

obdrží dárkové certifikáty na autobusové jízdenky od společnosti Student Agency, knihu Ze Sydney do Atén a dárky od společností adidas a Efkokarton

2. místo: Monika Juchnová a Denisa Zimuláková
Církevní střední varhanická škola, Opava

obdrží knihu Ze Sydney do Atén a dárky od společností adidas a Efkokarton

3. místo: Daniela Šepsová a Katarina Šímová
Gymnázium a Střední pedagogická škola, Liberec

obdrží knihu Ze Sydney do Atén a dárky od společností adidas a Efkokarton

Děkujeme také ČSOB a.s. za bezplatné převedení výtěžku sbírky na benefiční účet, dopravní společnosti Student Agency za certifikáty, které se staly hlavní cenou pro nejúspěšnější studentky a společnosti Pompo a Efko za další ceny do soutěže. O bezpečný svoz peněz ze škol a jejich zpracování se opět postarala bezpečnostní agentura Brink´s. Reklamní agentura Euro RSCG je autorem emotivní kampaně, která se objevila v tištěných a elektronických médiích, na letácích a plakátech.

Členové Správní rady benefičního projektu Emil pánové Jan Kraus a František Janouch a Mgr. Jan Louška z Odboru školství, vedoucí oddělení speciálních a soukromých škol předali dětem ze sportovních klubů
I. Pražský SK neslyšících a SK Integra Hradec Králové (mentálně postižení)
dodávkové automobily značky Volkswagen. Třetí mikrobus byl přidělen SK Kociánka Brno a bude slavnostně předán jihomoravský hejtmanem v pátek 30. června 2006 v Brně. A i tento, v pořadí již jedenáctý, bude vozit mladé handicapované sportovce za jejich sportovními aktivitami. Auta byla zakoupena z finančních prostředků získaných v roce 2005.

Loni v listopadu rozdělila Správní rada projektu Emil 3 300 000 korun. Přidělila je deseti sportovním klubům a tělovýchovným jednotám čtyř svazů Českého paralympijského výboru, ve kterém jsou tyto subjekty sdruženy.

Kromě automobilů „Emil“ byly předány finanční prostředky na nové sportovní vybavení, na pronájem tělovýchovných zařízení, na pokrytí ubytovacích, stravovacích a dopravních nákladů: SC Jedličkův ústav v Praze, TJ Nola Teplice, SC Obchodní akademie v Janských Lázních, SK Skivelo v Olomouci, SK neslyšících v Hradci Králové, SK Olympia v Praze a SK zrakově postižených Baník v Ostravě.

Handicapované děti prostřednictvím benefičního projektu Emil děkují všem, kteří podporují jejich sportování a pomáhají, aby mohly žít jako zdravé děti.

Další aktivity projektu
Celoročně přispívá široká veřejnost na projekt Emil prostřednictvím dárcovských sms ve tvaru DMS Emil na číslo 87777.

V síti prodejen hraček společnosti Pompo se celoročně prodávají výrobky – hračky s Emilem, jeho plyšová podoba, omalovánky a puzzle. Také tento výtěžek prodeje je připisován na benefiční účet projektu Emil.

Česká společnost Efkokarton, která podporuje projekt Emil od počátku, rozšíří své portfolio a benefici pro Emila o novou stavebnici určenou dětem od 4 let. V září ji představí na veletrhu hraček. Následně z jejího prodeje poplyne příspěvek na konto Emil, stejně jako z prodeje omalovánek a puzzle s Emilem, které též vyrábí.

Na měsíc září připravujeme již IV. ročník Benefičního golfového turnaje Emil 2006, který se tentokrát přestěhuje na Moravu – na nové golfové hřiště v Jinačovicích v blízkosti Brna.

Více informací najdete na : www.emil-cpt.cz

Info a kontakt: Alena Podlucká, e-mail: apodlucka@apc-pr.cz

Na spodní fotografii je Jan Kraus
s vítězkami studentské soutěže, které dostaly od Student Agency certifikát
na mezinárodní jízdenky. Na titulní fotce jsou mladí sportovci z I. pražského SK
neslyšících s Janem Krausem při předání auta „Emila“. Foto: Karel Žanda.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.