Výstava „Bernard Lagneau – Lieux Mécanisés, Pohyblivé kartonové světy“

Levné dárky, best dárky

Jedinečné pohyblivé konstrukce od francouzského umělce Bernarda Lagneau si budou moci prohlédnout návštěvníci brněnské Galerie Vaňkovka od 7. do 26. září. Výstavu bude sedmičlenný tým instalovat přímo na míru brněnského nákupního centra. V rámci výstavy se rovněž uskuteční workshop inspirovaný dílem autora, který bude s přítomnými diskutovat o své tvorbě a osobně provede účastníky výstavou. Tým Bernarda Lagneaua začal s instalací expozice 1. září, přičemž práce budou probíhat jak za plného provozu nákupního centra, tak v noci. Konstrukce gigantických objektů, z nichž některé přesahují sto metrů, je tvořena pouze z kartonů a řemenů poháněných elektromotorem. Většina použitého materiálu se po skončení brněnské výstavy využije na další umělcova díla.

„Karton nabízí nekonečnou variabilitu, což je podstatou mých děl. Tvořím na nejrůznějších místech. Rád pracuji pod širým nebem, ale také na nádražích, či ve výrobních halách. Do nákupních center umísťuji své objekty často, protože jsou pro mne zajímavé svou velikostí a množstvím lidí, které jimi prochází. Jsem zvědavý, jak bude má expozice v České republice vnímána,“
sdělil francouzský výtvarník Bernard Lagneau, který na brněnskou výstavu využije více než tunu kartonového materiálu.

Bernard Lagneau
se narodil 27. března 1937 v Courbevoie ve Francii. Pracoval jako grafik a ilustrátor knih. Do roku 1992 pobýval a pracoval v Paříži, posléze v jižní Francii ve městě Luc-en-Diois (Drôme). Jeho práce jsou již řadu let vystavovány po celém světě. Od roku 1970 vytváří gigantické instalace, jedno z nejimpozantnějších děl vytvořil na největší duně v Evropě v Pyla u města Arcachon.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.