Výstava Iris 08

Levné dárky, best dárky

V brněnském Arboretu a botanické zahradě MZLU v Černých Polích bude od pátku 23. do pondělí 26. května otevřena výstava kosatců – Iris 08.

Výstava kosatců – prohlídka zahrady – práce studentů Ústavu nábytku, designu a bydlení – šperky Vojtěšky Vlčkové.

Ve výstavní hale hlavní budovy a na záhonech venku v centrální části zahrady bude k vidění asi 400 kultivarů a semenáčů velkokvětých kosatců jednobarevných (bílých, žlutých, modrých, hnědých, méně častých růžových a oranžových) i vícebarevných. V pěti velkých elipsách je zde vysázen průřez kultivary vysokých kosatců Iris x barbata uspořádaných do skupin podle barev a doby vyšlechtění. Jedna elipsa je věnována sbírce kosatců, které získaly v USA Dykesovu medaili (vždy jen jeden kosatec ročně) a dále semenáčům a novým kultivarům od našich i světových šlechtitelů.

Ve výstavní hale budou kosatce naaranžovány s dalšími rostlinami různých druhů a čeledí, doplněny šperky Vojtěšky Vlčkové.

Součástí výstavy je i prohlídka haly s mnoha druhy orchidejí a dalšími tropickými rostlinami a vodopádem.

Přístupný bude také celý areál zahrady s rozkvetlými keři a časně kvetoucími trvalkami. V sobotu a v neděli 24.5. a 25.5. bude možno projít zahradu s průvodcem – začátky vždy od 10 a 14 hodin. Je to dobrá příležitost si prohlédnout zahradu, protože příští výstava – Barvy podzimu – se bude konat až v září nebo říjnu.

 • Výstava je otevřena od 9.00 do 18.00 hodin.
 • Vchod horní – z ulice Generála Píky, zastávka el. dráhy 9 a 11 ul. Bieblova nebo vchod dolní – od Boby centra.


  Ing. Tomáš Koloušek

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.