Výstava představí tři generace sochařské rodiny Marků

Levné dárky, best dárky

Unikátní výstavou svých děl se bude v Brně od 24. března prezentovat významný český sochařský rod Marků. Výstava s názvem 3 generace Marků potrvá ve výstavních prostorách společnosti FINEZZA design do konce května.„Výstava 3 generace Marků navazuje na předešlé výstavy v Třebíči, Kuksu a Ivančicích mapující v jednom souboru díla sochařské rodiny Marků. Odlišností této expozice je výběr prakticky komorních prací v úzké vazbě na exkluzivní interiér – plastiky a kresby zde nejsou představeny jako solitéry, ale jako objekty dotvářející daný prostor a vyzdvihující atmosféru výjimečnosti,“ potvrzuje výjimečnost výstavy jeden z autorů Jiří Marek.


Výstava je unikátní právě svou souhrou s výstavním prostorem, když dohromady vytváří jeden kompaktní celek. „Tato výstava je v našem showroomu jednou z klíčových, protože prezentuje dlouhou dobu opomíjené téma propojení kvalitního umění a designového nábytku. Dříve bylo umění v interiéru naprostou samozřejmostí a nedílnou součástí, pouze my jsme na to dnes nějak zapomněli a obklopujeme se věcmi, které jsou hezké jen na povrchu,“ dodává Milan Vrbík, interiérový designér společnosti FINEZZA design.


Výstava představuje díla Jiřího Marka, Dany Markové a Jiřího Marka ml., návštěvníci tak budou mít do konce května unikátní možnost porovnat jednotlivé rukopisy členů významného sochařského rodu. Slavnostní zahájení výstavy proběhne 24. března od 17 hodin v showroomu společnosti FINEZZA design na Vídeňské ulici v Brně. Úvodní slovo pronese bývalý ředitel Design centra ČR Karel Kobosil.

Společnost FINEZZA design, která se zabývá tvorbou originálních designových interiérů, byla založena v roce 2009 jako propojení aktivit společností CR DESIGN LTD. a viewART s.r.o. Nabídku kvalitního italského designu tak doplňuje o servis v podobě individuálního přístupu jak k návrhům, tak i realizaci originálních interiérů. Více informací o společnosti naleznete na www.finezzadesign.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.