Výstava Sága moravských Přemyslovců končí

Levné dárky, best dárky

Již jen posledních deset dní mohou všichni milovníci historie navštívit výstavu „Sága moravských Přemyslovců“ v Muzeu města Brna na hradě Špilberk. Tato unikátní výstava, mapující období života během tří staletí přemyslovské vlády nad Moravou a věnovaná připomínce 700. výročí tragické smrti posledního přemyslovského vládce Václava III., končí v neděli 18. února.Výstava na přemyslovské téma nebyla v tomto rozsahu na Moravě dosud nikdy realizována. Po celou dobu svého trvání se těšila velké přízni ze strany návštěvníků (dosud ji navštívilo již 18 000 lidí) a stala se tak jednou z nejnavštěvovanějších výstav Muzea města Brna za posledních pět let. Protože v době posledního týdne trvání výstavy probíhají v Brně jarní prázdniny, rozhodlo se Muzeum města Brna, díky neutuchajícímu velkému zájmu, výjimečně otevřít tuto výstavu pro veřejnost i v zavírací den – úterý 13. února 2007 (ostatní expozice a výstavy budou tento den zavřeny).

Poslední komentovanou prohlídku výstavy pro veřejnost mohou návštěvníci absolvovat ve středu 14. února v 17 hodin. Sraz pro všechny zájemce o komentovanou prohlídku je na malém nádvoří.

Výstavu „Sága moravských Přemyslovců“ návštěvníci naleznou v přízemí západního křídla a ve východním křídle hradu Špilberk a navštívit jí mohou již jen do 18. února 2007. Otevřeno je v denně mimo pondělí a úterý od 10 do 17 hod. (prodej vstupenek končí vždy hodinu před uzavřením).

Více informací můžete nalézt na www.spilberk.cz.

Michaela Budíková

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.