Výzva Parlamentu České republiky – CHARTA 2007

Levné dárky, best dárky

Oznamujeme Vám, že jsme všem poslancům a senátorům Parlamentu České republiky předali dokument s názvem CHARTA 2007 – VÝZVA K REFORMĚ JUSTICE.Před třiceti lety, v době totality, mohli lidé této země svým tehdejším vládcům pouze připomenout, že by měli dodržovat lidská práva, když se k tomu v roce 1975 v Helsinkách zavázali. Dnes je však povinností občanů představitele státu nutit k tomu, aby dodržovali mezinárodní závazky, které přijali vstupem ČR do Rady Evropy a zejména pak do Evropské Unie. Potlačování práv jednotlivců a dokonce celých skupin obyvatelstva dodnes, bohužel, neskončilo, pouze se děje jinými formami.

CHARTA 77 měla svou roli jednodušší v tom, že vzdorovala totalitní moci, která byla otevřeně nepřátelská vůči demokratickému světu, a ten proto CHARTĚ 77 bezvýhradně věřil. Signatáři CHARTY 2007 mají roli mnohem složitější, protože vzdorují moci, která se demokratickému světu staví přátelsky a vystavuje mu o sobě obraz vzorné demokracie a téměř dokonalého práva, ale hrubé systémové nedostatky stále neřeší. Nekonečně dlouhá soudní řízení a odsudky Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku jsou jen jejich příslovečnou špičkou ledovce.

Signatáři CHARTY 2007 jsou připraveni jednat věcně s akademickými odborníky na právo, s představiteli justice, se zákonodárci i s odbornou veřejností. Chtějí jen to, aby reforma justice, o jejíž nutnosti se veřejně hovoří od poloviny devadesátých let, konečně začala.

Záleží nám na tom, aby česká justice přestala být označovaná za stát ve státě, aby naši občané republiku opět uznávali jako právní stát a aby konečně opustila její místo v žebříčkách mezi nejvíce zkorumpovanými zeměmi světa.

Dalibor Pech,
mluvčí

ŠTRASBURSKÝ VÝBOR
Vinohradská 1215/32
120 00 Praha 2

You may also like...

2 Responses

 1. S napsal:

  Krásná vize…Bohužel nesplnitelná, vždyt ani ve starších a vlivnějších členských státech EU není vše tak ,jaké bychom to chtěli mít my zde !!!

  Kdo se v EU postavil za hodně levně placené černochy, pracujicí na plantážích geneticky upravených pomerančů ve Španělsku za peníze „občanů“ EU , tedy od 1.března 2004 i nás.
  Jen dodám , že plantáže jsou na jednom místě s rozlohou několika km čtverečných !!To vše je schováno pod závojem neprůhledné, zato prodyšné sítoviny, aby nebylo až tak okaté jak vlastně funguje zemědělská politika EU.Genetiske ovoce bez chuti…levná pracovní síla z Afriky schovaná před zraky prostých Španělů jež hledají téma života spíše v koridě, než by se zabývali okolním světem a jeho špinavostmi…To vše nám je pak předkládano jako záruka vysoké kvality a za tu je třeba přece platit.

  Takže mějme na paměti, že z pěti korun odevzdaných ve prospěch EU formou daní na učely zemědělců, bude plně vužita nanejvýš koruna padesát…Kde končí zbytek Vaších peněz…Zkusme se zeptat ve Strasburgu-nepustili by Vás ani do města natož aby s Váma , jakožto s Čechem , řešil „interní záležitost administratívy EU“

 2. Suzman napsal:

  pardon..ten podpis

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.