Vzpomínka na pochod smrti

Levné dárky, best dárky

Minulý týden jsme zde publikovali pozvánku na pietní pochod Brno-Pohořelice, který byl vzpomínkou
na pochod smrti brněnských Němců uskutečněný ze 30. na 31.5. 1945.
Pochod se konal v noci z pátku na sobotu, 15.- 16.6. 2007. Podívejte se, jak to vypadalo na startu. Pro
Informace z Brna fotil Jari Flori.

You may also like...

1 Response

 1. FCHARVAT@seznam. cz napsal:

  dobrý den,
  chtěl bych upozornit organizátory vzpominkové akcepochodu Brno Pohořelice, že otvírají skříň s kostlivci, která by měla zůstat zavřená.Vztahy Čechů a Němců v Brně byly vždy rozporuplné. Po jedné straně nelze popřít, že německá krev a kultura se nesmazatelně kladně zapsala do dějin českých zemí a Brna obzvlášť. Po druhé straně se Němci snažili udržet Brno jako německé město a Čechy a Moravu poněmčit.Podle mého názoru by to zas až tak velká škoda nebyla, zejména s přihlédnutím k současné globalizaci a snižování významu národních států a nicotnosti českého jazyka ve světovém pohledu.
  Ale abych se vrátil k meritu věci. Zvěrstva se na obou stranách barikády vyskytovaly hojně. Od zapíchnutí pana Pavlíka při demonstraci o Besední dům , někdy na přelomu 20.století, diskriminaci Čechů v továrnách německých majitelů, veřejné popravy odpůrců nacizmu, na které se naši němeční spoluobčané chodili s nadšením dívat atd.
  Na druhé straně nelze popřít necitlivý přístup české strany k Němcům, kteří se po r. 1918 stali z herrenvolku jen menšinou, a nešťastný odsun po druhé světové válce s mnohými excesy.
  Takže pokud se to shrne,mohli bychom si vzájemně vyčítat až do aleluja, ale k ničemu to nepovede. Současnou mladši generaci, která tehdy byla t.zv. „na houbách“ to už nezajímá ( což je vidět na počtu účastníků vašeho pochodu) a my pamětníci máme jiné starosti a dlouho už tu nebudem.
  P.S. Až se dozvíte o vzpomínkové akci německých aktivistů, na pomátku českých obětí totálního nasazení, nebo bombardování Brna angloamerickými plutokraty, tak mi dejte vědět, rád se zúčastním

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.