XI. šermířský festival na hradě Špilberk

Levné dárky, best dárky
 • Pořadatelé Agentura REX a Muzeum města Brna zvou všechny příznivce historie na hrad Špilberk, kde ve dnech 3. a 4. září 2010 proběhne na Letní scéně Pod Baštou již tradičně XI. ročník festivalu skupin historického šermu a skupin historického zaměření. Půjde opět o soubory vybrané z celé České republiky a celá akce je nesoutěžní přehlídkou nejen pro dospělé diváky, ale také pro rodiny s dětmi a odbornou veřejnost. Divák si může vytvořit vlastní názor na umění a kvalitu vystoupení skupiny či souboru bez ovlivnění odbornou porotou. To hlavní však je pobavit širokou veřejnost atraktivním programem ve zdech středověkého hradu nad moravskou metropolí a nabídnout školákům příjemný rozjezd do školního roku.

  Letos vystoupí ve dvou programových dnech deset českých šermířských tanečních a divadelních skupin, většinou s novými programy a hrami. V pátek večer to bude například po orientálním tanečním vystoupení skupiny Allimah asmar netradiční představení souboru brněnského Divadla Polárka s hrou Bitva u Lipan.

  Současně také nabízí pořadatelé na Letní scéně i možnost občerstvení a pro nejmenší diváky budou na místě i doprovodné programy, jízdy na koni, a soutěže, včetně návštěvy expozic Muzea města Brna.

  Najděte si svůj Špilberk.

  Michaela Budíková, public relations

  Foto: archiv Muzea města Brna

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.