Zahájení přehlídky digitální kultury Brno Zoom 2005

Levné dárky, best dárky

Dnes proběhne ve 21:00 na nádvoří Domu pánu z Kunštátu ojedinělá audiovizuální show zlínské tvůrčí skupiny Moire. Zahájí tak přehlídku digitální kultury Brno Zoom 2005, kterou pořádá agentura Dryco ve spolupráci s Domem umění a Medialabem FSS MU. Generálním partnerem přehlídky je JMP a.s.

Volné uskupení grafiků, hudebníků, videotvůrců, vj’s i skladatelů funguje od roku 1996. Jejich VJské produkce mohli vidět návštěvníci breakbeatových večírků v klubu Fléda, stejně jako návštěvníci největších brněnských halových technoparties Citadela a Apokalypsa. Těžištěm jejich produkce jsou technologicky náročná videa, kombinovaná s balkánským přístupem k technologiím (simultánní projekce jsou zapínány díky jevu, že jeden dálkový ovladač zapne ve stejnou dobu libovolný počet dvd playerů).
V rámci přehlídky Brno Zoom 2005 předvedou Moire vlastní audiovizuální kompozici Sinus Janus, která přetvoří nádvoří Domu pánů z Kunštátu v prostor vyplněný kvadrofonním zvukem, s dvěma obrovskými videostěnami. Autoři o svém záměru – který by měl pohltit diváky a vytvořit o mnoho silnější vizuální iluzi než je u běžných vjských vystoupení běžné – říkají: „Sinus Janus = 100% interaktivní audiovizualní dění s příměsí paralelních souvislostí, osobní sestřih děje ze dvou obrazových pláten, pozměněné zobrazování živých zdrojů, míchané koncepty, voda zdarma, vstup jen na vlastní nebezpečí, zákaz fotografování s bleskem. Pozor, prostor bude monitorován!O hodinu dřív, tedy ve 20:00, proběhne v rámci zahajovacího večera přehlídky digitální kultury Brno Zoom 2005 také vernisáž výstavy pražského studia Spoon EDSVJ. Tato interaktivní instalace kombinuje prvky lékařské techniky (konkrétně EKG), vjingu a filosofie experience designu (designu zážitku). Studio Spoon dále v rámci přehlídky Brno Zoom 2005 představí projekt Make Up. Projekt, jehož výsledkem bylo 13 znělek české hudební televize Óčko, studio koncipovalo jako sociální a prostřednictvím televize a internetu organizátoři vyhlásili, že kdo se první přihlásí o tvorbu některé znělky a bude mít alespoň základní představu o tom, co chce dělat, tomu studio Spoon pomůže jeho vizi zrealizovat. Vzniklo tak nejen 13 unikátních znělek, ale především zajímavé zkušenosti, o které se při živé prezentaci projektu Make Up podělí jeho členové Jan Kremláček a Viktor Procházka.

You may also like...

2 Responses

  1. Lálin napsal:

    Tak jak to tam všechno dopadlo? bude nejake foto

  2. Ten, který tam nebyl napsal:

    A je vůbec třeba fotek, pokud se jedná o videoart? Sebelepší fotka přece stejně nezachytí to, co pohyblivé obrázky doplněné hudbou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.