Zahájení sezóny ve Staré Hasičce

Levné dárky, best dárky

Prázdniny utekly jako voda, a tak jsme tu opět s nabídkou kulturního vyžití v centru Stará hasička.
I nadále se Vám budeme snažit nabídnout co nejkvalitnější a nejpestřejší program.

Takže: 1. října v 19:30 – Alterego – karnevalový večírek, vstup pouze v maskách, hudba, tanec, občerstvení a soutěže o ceny.V pravidelných rubrikách se můžete těšit na Divadelní čtvrtky (i když sem tam se nám divadlo zatoulá i do jiných dnů v týdnu), dále pak např. na populární Cestičky, Večery poezie, vernisáže rozmanitých výstav, koncertíky a nejrůznější přednášky, z nichž stojí za zmínku hlavně přednáškový cyklus „Přejděte na zelenou“ (ekologie).

Pro velký a opakovaný zájem o přednášku o buddhismu, jsme zařadili její opakování hned do říjnového programu.

V listopadu pak chystáme ve spolupráci s Gender Centrem MU přednášku na téma „Mýtus krása“.

Z divadelních lahůdek se můžete mimo domácí, po létě velmi úspěšný, ÚstaF těšit na řadu hostujících divadel, z nichž stojí za zmínku např. japonské Divadlo kjógenu a olomoucké divadlo Tramtárie.

A co se dělo o prázdninách?
30.6.2005
Tento den jsme slavnostně uzavřeli první sezónu Staré hasičky. Sezóna to byla plodná. Od doby zahájení provozu (1.11.2004) jste v Hasičce mohli navštívit např. 48 divadelních představení, 8 vernisáží, na kterých se představilo 13 umělců, 29 přednášek, na různá témata, 14 koncertů, 7 Cestiček atd. Počet návštěvníků překročil 1000.
Děkujeme všem za podporu a doufáme, že nám budete věrní i v 2. sezóně, kterou zahájíme 1.10.2005.

červenec 2005
Nelenošíme ani v červenci a tak na scénu přichází opět Píseň písní v podání ÚstaFu, nyní však ve spolupráci s berlínským sdružením Gom Together e.V. www.gom-together.de. Nová inscenace překrásného ale kontroverzního textu Bible není tentokrát založená „jen“ na umění zpěvu popř. tance, ale i na umění hudby.
Po náročných zkouškách v Brně a v Berlíně by právě v těchto městech mělo přijít na řadu turné. Máte se tedy na co těšit… Fotografie ze zkoušky v Brně najdete ve fotogalerii.

srpen 2005
Členové ÚstaFu a Inspirace Brno odjíždějí na divadelní festival Jiráskův Hronov. Po odehraných představeních Brna a spontánním koncertě Ježíšových tepláků vzniká z iniciativy fanoušků tzv. VAN CLUB Inspirace Brno. Předsedou a později prezydentem se stává Ondřej Landa.
Hronov jsme si opravdu užili, jak je vidět i z fotografií, které najdete v naší fotogalerii nebo po kliknutí sem. Děkujeme všem fanouškům a lidičkám, které jsme potkali, za skvělou atmosféru!

září 2005

V září se dostává nových sil hlavně skupině AkCZent. Členové skupiny AkCZent se účastní např. konference ve Francii a také opět po roce odjíždí do Berlína na konferenci věnovanou češtině pro cizince. AkCZent vystupuje v Berlíně s příspěvkem „Modelová zkouška B1 Společného evropského referenčního rámce“ a získává si tak pozornost akademického i praktického publika. Do Brna se skupina vrací opět vysoce motivovaná k nelehké práci. Mimo jiné se v září také pilně připravujeme na druhou sezónu Staré hasičky, neúnavně žádáme o tolik potřebné granty. Hasička si žádá také první stavební úpravy a opravy. Všichni už se moc těšíme, až Vás u nás budeme moci opět přivítat. Zahajujeme již 1.10.

Tak to by bylo pro dnes z Inspirace Brno vše. Za celý tým Staré hasičky i celé Inspirace Brno Vám přeji pěkně sluníčkové babí léto a buďte u nás srdečně vítáni.

Mgr. Katerina Petrasova
Inspirace Brno
tel. 00420 724026913
katerina.petrasova@inspiracebrno.cz

Kulturní centrum Stará hasička je podporováno statutárním městem Brnem.

www.inspiracebrno.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.