Zahájení soutěže EKOFÓR 2009

Levné dárky, best dárky

Dne 26. 1. 2009 vyhlásilo Hnutí Brontosaurus ve spolupráci se ZČHB Rozruch již 6. ročník celostátní soutěže Ekofór se záštitou MŠMT a MŽP. Ekofór je soutěž kreslených vtipů s tématikou dotýkající se životního prostředí. Ústředním tématem letošního ročníku soutěže je STROM. Soutěž je určena mládeži i dospělým, autoři se mohou účastnit ve třech kategoriích, a to STROMEK (kategorie do 15 let včetně), STROM (kategorie pro autory nad 15 let) a LES (věkově neomezená kategorie, má formu stripu – příběhu, tedy několika obrázků nesoucích příběh).

Až do uzávěrky dne 7. 4. 2009 mohou být soutěžní práce zasílány na adresu Hnutí Brontosaurus, Senovážná 8, Praha 1, PSČ 110 00, nebo mailem na ekofor@seznam.cz. Soutěžní práce by měly mít velikost A4 a na jejich zadní straně nesmí chybět kontaktní údaje (adresa, mail, telefonní číslo), jméno a věk autora. Obrázky zaslané mailem musí mít rozlišení minimálně 300 DPI.

Po uzávěrce bude ze zaslaných prací vybráno v každé kategorii 25 nejlepších, z nichž bude sestavena putovní výstava. Tu budou moci poprvé zhlédnout 21. 4. 2009 návštěvníci Dne Země na Toulcově dvoře v Praze a poté bude k vidění na různých místech v republice v rámci ekologicky-vzdělávacích a kulturních akcí, hudebních festivalů, v knihovnách atd. Na putovní výstavě bude veřejnost moci hlasovat pro nejlepší vtipy. Hlasování bude umožněno i v internetové galerii vystavovaných vtipů. Kromě široké veřejnosti bude vtipy tradičně hodnotit i odborná porota složená ze zástupců environmentálních organizací a České unie ! karikaturistů.

Slavnostní vyhlášení vítězů Ekofóru 2009 určených zvlášť veřejností a zvlášť veřejnou porotou a předání hodnotných a tématických cen nejlepším autorům proběhne v sobotu 26. 9. 2009 na výročním festivalu „Dort pro Brontosaura“, který se bude konat v Modré u Velehradu. Tento festival spojující volnočasové aktivity zaměřené na životní prostředí s hudebními vystoupeními pořádá Hnutí Brontosaurus.

Hnutí Brontosaurus se zaměřuje na pořádání víkendových a prázdninových akcí na pomoc přírodě, kulturním památkám, ekologickou výchovu a osvětu a k životnímu prostředí šetrný životní styl. Nabízí tak široké spektrum zapojení pro ty, kteří nechtějí být lhostejní ke svému životnímu prostředí.


Petra Jadrná

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.