Zaplatila víc, než za pokutu samotnou!

Levné dárky, best dárky
 • Milí příznivci Karlova mostu, jak jsme před časem informovali, pokuta za znehodnocení Karlova mostu byla promlčena. Před týdnem vyplynula na veřejnost pro mnohé už nikterak překvapující skutečnost. Vedení Prahy za svoji obhajobu platilo právní kanceláři tak nekřesťanské peníze, že pokud by chybu nové vedení radnice přiznalo a právní kancelář by díky tomu nevyužilo, zbylo by v rozpočtu města ještě 1,5 milionu korun. Dění kolem Karlova mostu i přípravy na jeho další rekonstrukci budeme i nadále sledovat.

  Naše další iniciativa za záchranu kulturního dědictví se rozvinula o další kauzy:

 • Petice za záchranu bývalých lázní Kyselka na karlovarsku
 • Petice za záchranu historického mostu v Brandýse nad Labem
 • Necitlivá rekonstrukce jednoho z objektů porodnice U Apolináře v Praze

  Most v Brandýse nad Labem byl postaven roku 1874 a v pondělí 4. 4. má být zdemolován. Pokud by jej ministr kultury Jiří Besser prohlásil kulturní památkou, nejen, že by jej zachránil, ale musel by být také zrekonstruován. Přesto by stát i evropské fondy ušetřily více jak 100 milionů korun! Nestavěl by se totiž most nový, betonový.

  Přijďte prosím na demonstraci za záchranu jednoho z posledních mostů svého druhu. Demonstrace se uskuteční ve středu 30.3. od 17:00 na Maltézském nám. v Praze před budovou Ministerstva kultury.

  Martin J. Kadrman

  Otmar Průša

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.