Záznamy intimity odhalí víc, než je běžné

Levné dárky, best dárky

Ve středu 29. 10. ve 20 hodin představí v brněnském kulturním centru Starý Pivovar svou poezii debutující autorka střední generace Gabriela Kubová. Protože má úzký vztah i k jiným formám umění, než je slovesné, rozhodla se ve spolupráci s jazzovým kytaristou Adamem Tvrdým, kontrabasistou P. D. Dvorským a zpěvačkou Vlaďkou Krčkovou vytvořit hudebně dramatické pásmo z erotických textů, jejichž recitace a lehké dramatizace se ujala Anna Polívková. Tedy tým nesmírně kvalitní a tvůrčí. Projekt Záznamy intimity, jehož vyvrcholením je stejnojmenná publikace s ilustracemi Jitky Škarohlídové, nevznikl náhodou. Je výsledkem dlouhodobé vnitřní potřeby autorky vyjádřit se k problému ženského pojetí sexuality a erotiky, neboť stejně jako mnoho jiných žen vnímá, že muži mají o erotice poměrně odlišné představy než většina žen, o čemž svědčí zejména mužské koncepce erotických časopisů a filmů, ale i to, jakým způsobem přistupují k ženám a co od nich v intimní oblasti očekávají.

Rozhodla se tedy vyjádřit svůj pohled, pohled ženy středního věku s určitými zkušenostmi, na ženskou intimitu. Výsledkem je poezie, v níž se snaží dokázat, že o sexu lze hovořit otevřeně, ale přesto můžeme zůstat v rovině jemných metafor a přirovnání, smyslných náznaků, které ve svém důsledku působí mnohem dráždivěji, než kdybychom sklouzli k vulgaritě.

Chcete – li se tedy dovědět více o ženách a jejich prožívání, nenechte si ujít tento nepochybně zajímavý a kvalitní umělecký zážitek.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.