Zelení k podpisu smlouvy o směně Jalty

Levné dárky, best dárky

Podpis smlouvy o směně je důvodem k návrhu na odvolání primátora – Brno, 23. ledna 2005 – Primátor Svoboda dnes krátce po poledni oznámil, že v souladu s tajně přijatým usnesením minulého zastupitelstva podepsal smlouvu o směně městských nemovitostí za dům Jalta. Učinil tak, přestože zastupitelé ze Strany zelených, ČSSD, KSČM a KDU-ČSL v minulých dnech jasně deklarovali na základě nových skutečností, že budou na zítřejším zastupitelstvu prosazovat nové veřejné hlasování. Primátor Svoboda dnešním podpisem smlouvy o směně zabránil zastupitelstvu o směně znovu hlasovat.

Jana Drápalová, vedoucí klubu zastupitelů SZ k tomu říká: „Na zítřejším zastupitelstvu navrhneme na program hlasování o odvolání primátora Svobody z funkce. Svým dnešním krokem porušil slib, který vyslovil při svém zvolení do funkce, že se pokusí zlepšit komunikaci mezi obyvateli, zastupiteli a vedením radnice. Také budeme zítra požadovat projednání mnoha nejasností kolem investic a budoucího využití domu Jalta.“

Svatopluk Bartík z brněnské Strany zelených se vyjadřuje k nařčení, že Strana zelených s primátorem komunikuje jen prostřednictvím médií: „Primátor Svoboda naši výzvu, aby oddálil podpis smlouvy dostal e-mailem ve stejný okamžik, kdy naše stanovisko obdrželi novináři. Nemůže tedy tvrdit, že nezaznamenal zájem zastupitelů se na zítřejším jednání k věci vrátit a znovu o ní hlasovat.“

Předseda SZ v Brně David Bartůšek k tomu dodává: „Domníváme se, že směna městských nemovitostí je pro město nevýhodná. Představitelé města z řad ODS svým postojem k Jaltě občanům Brna ukázali, že nehájí zájmy města, ale zájmy jednoho podnikatele, pro kterého je směna nemovitostí jednostranně výhodná.“

Ilustrační foto z 23. 1. 2006: Brno dnes navštívil i předseda SZ Martin Bursík.

You may also like...

7 Responses

 1. bla napsal:

  Bývalý primátor Duchoň říkal, že by prý jednal jinak než nynější primátor Svoboda. Přitom hlasoval PRO výměnu!!!

 2. LN napsal:

  Jak to víte, když hlasování bylo tajné?;o)

 3. bla napsal:

  Všechno nejde na 100% utajit…

 4. v Brně volím Zelené napsal:

  Přestože si Jany Drápalové vážím a pevně doufám, že v brněnské komunální sféře zůstane co nejdéle, nechápu proč zrovna návrh na odvolání primátora? Přece nikdo nemohl vážně předpokládat, že by takový návrh mohl za současného rozložení sil na radnici projít.
  Dokážu si představit řadu sofistikovanějších metod vyjádření odporu. Například vyhrát volby, nebo alespoň získat více mandátů a zvrátit dlouholetou vládu jedné strany (pardon koalice) v Brně. Viz. vyjádření zastupitele Vlašína o tom, že nebyl dosud schválen ani jediný opoziční návrh…
  Nebylo to průhledně populistické, ba až trapné?

 5. Anonym napsal:

  to měli jako zelení říct „vždyť jsme tam jen čtyři, tak se radši nebudeme ani ozývat“? spíše je trapnost na straně hadů z kdu, kterým stačí pár jablek či kapříků za to, že dělají alibi modrým ptákům.
  já to spíše vnímám jako výraz zoufalství. většině brňáků je komunální politika ukradená, enbo spíše namjí buňky. o lidovcích panuej představa jako o „slušných“ lidech a prý ods je stranou podnikatelů – to ano, ale jen některých na úkor všech ostatních.
  tak teda čest práci a chvála jim 😉

 6. Anonym napsal:

  Ti tvý „hadi“ stejně slupnou tvý „modrý ptáky“ :-) Jen tak mimochodem, nepatříš i ty mezi těch pár vyvolených, co ulilo těch 12 melcků za tu Jaltu :-)

 7. Anonym napsal:

  Je mi divné, že by se všechno tohle dělo kvůli „pár melckům“ v zemi, kde patří k dobrému společenskému tónu defraudovat přinejmenším miliardy… To se mi zdá velmi podezřelé, proč to ten pan Jonáš takhle vyhrotil?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.