Ženský element okouzlí ve Veselé vačici

Levné dárky, best dárky
 • Prodejní výstava fotografií nadmíru poutavé tvorby brněnského fotografa Radovana ’Wulfa‘ Vlka s jeho nevšedním viděním světa, především pak žen, se bude konat od 29. 9. 2010 do 12.11.2010 v brněnské restauraci Veselá vačice.

  Radovan Vlk se fotografii věnuje již dlouhá léta, je jeho vášní i koníčkem, přesto své fotografie vystavuje poprvé. Dosud bylo možno se s jeho tvorbou setkat jen v časopisech a na internetu. Na podzimní výstavě představí fotograf Wulf průřez svojí tvorbou.

  Vernisáž, na kterou Vás srdečně zveme, se koná dne 4. 10. 2010 v 18.00. Výstava bude mít mimo to také své slavnostní zakončení, opět za účasti autora, a to dne 12. 11. 2010 v 18.00.

  „Fotografem jsem chtěl být už jako malý,“ říká Radovan ’Wulf‘ Vlk. „Ve čtyřech letech mi ještě rodiče nedokázali vysvětlit, že fotografování není jen mačkání jednoho čudlíku. Když jsem se v šesté třídě na základní škole dozvěděl, že fotoaparát se dá koupit už za osmdesát korun, začal jsem na něj šetřit. Postupně jsem prostřídal starý svitkový fotoaparát, kompaktní fotoaparát, Praktiku, Canon, digitální kompakt. Fotografování a dokumentování se pro mne stalo běžnou součástí života. Až teprve v roce 2002 jsem si uvědomil, že bych fotografování mohl začít brát trochu více vážně.

  Nakonec jsem se propracoval k digitální zrcadlovce, na kterou i nyní fotím nejčastěji. Stejně ale nedám dopustit na černobílý kinofilm, jehož výtvarné kvality nebudou nikdy digitálním čipem překonány.

  Vždycky jsem si rád prohlížel knihy s fotografiemi či fotografie samotné. Vyrostl jsem na atmosférických fotkách Jana Saudka a Miloslava Stibora, proto mne vždy lákalo fotografování lidí. Tím se vážněji zaobírám až teprve poslední tři roky a právě na tuto oblast fotografie jsem se nakonec zaměřil.“

  Radovan Vlk je členem volného sdružení fotografů Ateliér Factory a v minulosti vytvořil a také sám vedl kurz základů digitální fotografie pro Ligu za práva vozíčkářů.

  Restaurace Veselá vačice je místo vhodné nejen k zastavení se na chutný oběd či večeři, nebo k posezení s přáteli u dobrého piva, postupně si získává v Brně své místo také jako živý výstavní prostor, který představuje známé i méně známé autory.

  Kateřina Eichlerová, kurátorka výstavy

  Radovan ’Wulf‘ Vlk, fotograf

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.