Ženy v ofsajdu?

Levné dárky, best dárky

Pěkný den,
ráda bych vás pozvala na zajímavou akci:

Ženy v ofsajdu?

KDY? Čtvrtek 1. března 2007.

KDE? Knihovna Jiřího Mahena v Brně.

PROGRAM

16:30 h
VERNISÁŽ VÝSTAVY (přízemní sál KJM)
Ženy v ofsajdu? aneb Volby 2006 z pohledu genderu
Dokumentární fotografická série sleduje jeden předvolební den několika politiků a političek. Pohlíží na předvolební dění v politických stranách z hlediska rovných příležitostí pro ženy a muže a hledá příčiny nízkého zastoupení žen na politickém rozhodování. Autorky výstavy: Michaela Zeinerová-Brachtlová a Veronika Daňhelová. Výstavu zapůjčilo o. s. Fórum 50 % (www.padesatprocent.cz) a potrvá do konce března 2007.

17 – 19 h
BESEDA (5. patro, přednáškový sál KJM)
Nebojme se kvót! Pro a proti
Ředitelka Fóra 50 % Lenka Bennerová a Kristina Gotteltová, koordinátorka projektu „Vyrovnávání šancí žen a mužů v rozhodovacích pozicích a politice“ budou hovořit o tom, co brání ženám ve vstupu do politiky a jakým způsobem je v politice podporovat…

Již 15 minut před začátkem besedy je u přednáškového sálu k dispozici rozsáhlá nabídka informačních materiálů z široké oblasti problematiky rovnosti žen a mužů. Nabízíme i možnost prostřednictvím pouhého připojení svého jména a podpisu k podpisové akci Amnesty International podpořit pronásledované ženy z různých části světa. Motto: Podpis může zachránit život…

Beseda je další z řady tzv. prvních ženských čtvrtků, které se konají od listopadu 2006 do června 2007. Další program v přiloženém dokumentu.

Akce jsou součástí propagace informačních center, které NESEHNUTÍ Brno a KJM Brno realizují v rámci projektu Půl na půl – rovné příležitosti žen a mužů (www.pulnapul.cz). Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem EU a státním rozpočtem ČR.

NESEHNUTÍ Brno,
Kateřina Plesková,
koordinátorka kampaně Ženská práva jsou lidská práva

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.