Zlatá neděle v Brně za tisíc

Levné dárky, best dárky

A máme tu víkend ve znamení Zlaté neděle. V bývalém centru Brna je rušno, lidé nakupují v
tradičních obchodech i na Vánočních trzích. Strážníci, jak vidno, odvodili si zřejmě význam slova „trhy“ od slova „trhat“ a slovo „Zlatá“ jim také netřeba
dlouze vysvětlovat. Operují a vytlačují. Dokumentační záběry ukazují jak dnes vytlačují podnikatele obsluhující
své provozovny na ulici Poštovské. Chvála jim!

You may also like...

12 Responses

 1. Anonym napsal:

  no ale musis uznat, ze ta silnice, jak vidno na fotkach, je tak pekne zaplatovana, ze je skoda, ze na ni neni pres ty auta videt:)

 2. kntz napsal:

  Zeptám se jinak, ta auta tam parkovala legálně? Tedy měla vyjímku a povolení pro parkování na Poštovské? Pokud ano, pak byl tedy zásah policie neoprávěný a můžete proti němu podat stížnost, parkovala-li tam však ta auta nelegálně pak se není čemu divit že byli řidiči pokutováni.

 3. -ma - podnikatel napsal:

  odpověď pro kntz: Myslíš, že existuje v Brně nějaká Výjimka pro parkování na Poštovské (nebo kdekoliv jinde v centru)? Neexistuje! Oni vydávají „povolení k vjezdu“ které však neopravňuje k zastavení – tedy neumožňuje ani to nejmenší – zastavit při zásobování provozovny nebo bydliště. Proto poukazuji na to zlé pokrytectví – my tam prostě jezdit musíme. Bezvýznamnou laminovanou kartičku (Výjimku) vesměs všichni vlastníme – ale já osobně ji strážníkovi ani neukazuji, protože: k čemu, když mne k ničemu neopravňuje? Celou frašku s udělováním výjimek proto označuji za >úskok< Magistrátu, vyvojávání "dojmu" že v centru existuje organizace dopravy, což ve skutečnosti není pravda. Ani jediné auto by podle stávajících pravidel nemělo v centru stát - takže jen a jen přiživování korupčního prostředí.

 4. -ma- napsal:

  Sami strážníci té situaci nerozumí. Nechápu totiž, proč se vždy ptají na tu výjimku. Musejí snad vědět že žádná neexistuje! Kdyby se ptali na výjimku p ř i v j e z d u do zóny centra města, pak prosím. To, že ji požadují od řidičů aut již zaparkovaných při řešení >přestupku< nelze označit jinak než buď podvod a záměrné matení vlastníků těchto výjimek nebo trestuhodnou neznalost a nepochopení právě výše zmíněného >úskoku

 5. -ma- napsal:

  odpověď pro kntz: máš samozřejmě velkou pravdu, stejně jako DaV. Přestože námi publikované články působí jako od zavilých propagátorů aut v centru, není tomu tak. Také spolu s vámi uvítám centrum Brna od aut prosté. Zrovna pro nás v redakci je chůze po vlastních bližší, vůz k podnikání používám proto, že civilizace je už holt nyní tak nastavená a stokrát potvrzená pravda že bez auta se podnikat nedá platí stále. (Něco jiného je náš motorismus – koníček, Fordever a tak, nebo cestování karavanem, to nás ale nenutí jezdit do centra, takže to sem nepatří).
  Budu radostně spolupracovat při „vytlačování“ aut z cen´tra, ale:

  – spravedlivá a hlavně logická pravidla pro všechny

  – při stanovování pravidel vycházet z reality dneška, a ne z nějaké virtuální budoucnosti (všichni známe to jejich „bude“ a „brzy“ „již zanedlouho“ „předpokládá se“ atd.

  – ať mě vytlačuje někdo s maturitou, beze zbraně, se špetkou vychování a především na základě něčeho co chápe alespoň vytlačovatel sám

  – ať mě vytlačují z ulice, na které opraví chodník aspoň jednou za deset let, kdo se má stále dívat na ty padající babičky

  – nenechám se „vytlačovat“ někým, kdo před mýma očima denně porušuje dopravní předpisy

 6. mac napsal:

  chmm. sam bydlim v alfe.nevim co to mas za bezvyznamnou plastovou karticku, ale me opravnuje o vikendu ke stani na janske, a v pracovnich dnech tusim od 18-6 taky, to ze nemohu parkovat pres den pred domem kde bydlim beru jako dan za bydleni v centru, navic mohu parkovat na dvorakove coz je asi 100m. Spis me teda vadi ze neexistuje vyjimka povoleni k vjezdu na kolo :/

 7. -ma- napsal:

  Právě teď : strážník číslo 0914 porušuje předpisy a vůbec se na ulici Poštovské chová podezřele a podivně. Celkem šest zaparkovaných aut v řadě za sebou. První je velmi drahý mercedes – je vidět jak se mu nechce botičku použít, váhá a pak auto prostě vynechá. Dalším vozem je škodovka – botičku nasazuje bez váhání. Třetím autem je zaparkované vozidlo policejní služby s majáčkem, který samozřejmě nebliká, chlapi sedí na kafi. Strážník botičku nedává a na můj dotaz proč začíná být sprostý, nechce mi úkaz vysvětlit a chce abych se staral o sebe a nechápe, že tak zrovna činím. Další vůz z řady má pod kouřovým sklem další českou specialitku, invalidní kartičku. Zde aplikuje strážník papírek za okno. Na poslední vůz již v rychlosti namontují botičku a ujíždějí. Strážníkův kolega za celou dobu neopustil vyhřátý vůz ani jinak nepřiložil ruku k dílu – kolikpak asi bere na hodinu z našeho rozpočtu….? A co se to tady odehrálo – najdete v to někdo řád, podle kterého strážník jednal? Mě to připomínalo hru první-druhá, ale spíše mi to připomělo, že vidím, jako ostatně každý den, pochybení strážníka které navíc draze platím. Chvála jim!

 8. podnikatel, Alfa pasáž napsal:

  Moje kartička mne k ničemu podobnému neopravňuje – vjezd a výjezd dle dopravního značení. To jsou práva majitele provozovny centra Brna!! Za peníze!!

 9. Anonym napsal:

  No moje jediná zkušenost se strážníky na Poštovské je, že šli okolo větrem zhozeného reklamního „áčka“ a nechali ho ležet, protože to je zcela jistě věc majitele aby si ho znovu postavil. V tom okamžiku mi to ale přišlo od strážníků pěkně blbý, protože jsem měl za to, že mají v popisu práce udržovat pořádek, sundávat kočky ze stromu a podobně. Myslím, že jeden úklon a postavení by je nezabil a přesto to neudělali a hleděli si svýho, ať už je to cokoliv.

 10. mac napsal:

  podnikatel: jsem myslel ze v centru je povoleno zasobovani do urcite hodiny ranni, nebo se pletu?

 11. Anonym napsal:

  zdar Maro, ve všem, o čem jsi se rozepsal, s tebou souhlasím.
  ad ty benga: když už jsi tu jejich botičkouvou roadshow nafotil, proč se nepokusíš to na ně prásknout? jde o ten mercedes i o to neblikající bega-fáro. určitě máš fotek více, ze kterých je jasný, komu botu dali a komu ne. měštští jsou z**** druhé třídy, za tohle je třeba je popotahovat.

 12. Anonym napsal:

  kamery, kamerky všude :-))) neboj… v dnešním světě kompjůtrů je důkazního materiálu stále dost

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.