Změna je možná, změna je nutná!

Levné dárky, best dárky
 • Série demonstrací proti vládním reformám u příležitosti výročí 17. listopadu
 • Ve čtvrtek 17. listopadu se v řadě měst České republiky chystají demonstrace u příležitosti státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii.

  „Tento den není jen připomínkou odporu proti nacistické okupaci v roce 1939 a událostí v roce 1989, které vyústily ve změnu politického režimu směrem k demokracii,“ uvádí Tereza Stöckelová, mluvčí ProAltu. „V kontextu současné globální ekonomické, politické a sociální krize je tento den především symbolem toho, že změna je možná. Polistopadový vývoj v České republice zároveň ukazuje, že změna není nikdy definitivní a hodnoty, ke kterým se občané naší země přihlásili v roce 1989 – svoboda, demokracie, otevřené příležitosti pro všechny nebo zdravé životní prostředí –, nejsou samozřejmostí. Musíme je nadále obhajovat a hledat jejich podobu v nové situaci. Změna je nejen možná, ale je ve světle dnešního vývoje i nutná.“

 • V Praze na Václavském náměstí pořádá iniciativa ProAlt pořádá za podpory dalších organizací v pořadí již čtvrtou demonstraci proti vládním reformám. Začátek akce je v 15 hodin u sochy sv. Václava. Tuto demonstraci podporují:
  Českomoravská konfederace odborových svazů, Nezávislý odborový svaz Policie ČR, Akční spolek nezaměstnaných, Nesehnutí a Ekumenická akademie Praha a kromě jiných řečníků na ní vystoupí i světoznámý filosof Slavoj Žižek.

  Akce proběhnou i v dalších městech v České republice.

 • Ve středu 16. listopadu od 16 hodin před DK Metropol v Českých Budějovicích pořádá ProAlt společně s Regionální radou odborových svazů Jihočeského kraje neformální setkání občanů, kteří jsou nespokojeni se současnou situací v České republice.
 • V Olomouci u orloje na Horním náměstí pořádá ProAlt 17. listopadu od 14 hodin spolu s iniciativou Occupy Olomouc a místní skupinou Československé anarchistické federace demonstraci pod názvem 17. listopadu 1989 dějiny neskončily!. Na programu je divadlo o školném, projevy a následný pochod městem.
 • V Ostravě na Jiráskově náměstí pořádá ProAlt 17. listopadu od 15 hodin demonstraci proti vládním reformám ve spolupráci s odbory Dopravního podniku Ostrava (základní organizace odborového svazu DOSIA při DPO a.s.), Odbory zdravotnictví a sociální péče v Moravskoslezském kraji (OSZSP) a ZO OS KOVO Válcovny ArcelorMittal. Demonstrace bude pojata jako Hyde Park – na této demonstraci bude mít každý možnost vyjádřit se k vládním reformám.
 • V Brně na Malinovského náměstí bude 17. listopadu v 16 hodin vystaveno vysvědčení vládě. Akci spolu s ProAltem pořádají Českomoravská konfederace odborových svazů, Akční spolek nezaměstnaných, Alternativa zdola a Masarykova demokratická akademie.

  17. listopadu řekneme společné NE současné vládě. Řekneme NE zvůli finančního sektoru, NE diktátu ratingových agentur a NE politice, která se stala podnikáním. Chceme obnovit ducha sebevědomé a nezávislé občanské aktivity, která hájí ideje, hodnoty a vlastní zájmy.

  mluvčí: Pavel Čižinský, Ondřej Lánský, Tereza Stöckelová, Jiří Šteg

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.