Znáte “ Z E V L I N G “ ???

Levné dárky, best dárky

V Rumunsku je velice oblíbený a rozšířený sport, který je i u nás k vidění čím dál častěji: jedná se o takzvaný ´ZEVLING´!! A v čem že tento sport spočívá? A co je k němu potřeba?

1. je k němu potřeba Zevlovadlo – tedy jakákoliv lavička (čím větší tím lepší, alespoň můžete k sobě na zevlování pozvat pár sousedů).

2. lavičku umístíte před svůj pozemek k hlavní silnici tak, abyste měli co možná nejlepší výhled a nic Vám neuteklo.

3. pak už se jen na tu lavičku pohodlně posadíte a může začít samotný zevling.

A teď už jen vydržet a sledovat vše, co se kolem děje, tak, aby Vám nic neuteklo! Pozor, Zevling je velmi náročný a vyčerpávající. Ale nic se neděje, během zevlingu si můžete i schrupnout buď vsedě nebo vleže, viz foto!

Doufejme, že se tento populární rumunský sport u nás ujme, přestože zatím u nás nejsou k dostání pořádná zevlovadla a hlavně nemá u nás zevling pořádnou tradici!

You may also like...

10 Responses

 1. Marek napsal:

  Ty a nepíše se to náhodou Zewling? — s dvojtým w?

 2. lulu napsal:

  ne, ale počkej, až to rozjedou Poláci, třeba pak..

 3. Marek napsal:

  Ale já se setkávám častěji spíše s tou verzí s dwojtým W. Třeba ta Zewlovačka cos‘ tu inzerovala… Nebo jiný flyery. S Polskem to nemá nic společného. Spíš s přístupem ke vzdělání a rovnými šancemi pro všechny… ach.

 4. Anonym napsal:

  Jo a myslíš jako že by ve Vichru to měli?? To zev(w)lovadlo? Alespoň plastový?

 5. lulu napsal:

  inu, obojí je možné, klidně rozjeď me trojité „vvv“..jinak vichr nevím, ikea-blázinec má možná barevnější sortiment, v dětským oddělení zevvvlovadlo dle svých představ jistě pořídíš..

 6. Cohen napsal:

  Teda ja zevlím už 3 roky a myslím, že jsem v tom dost dobrý….pěstuji ale „západní“ mutaci Zewlingu tzn. nezevlím na lavečce před chalupou ale na pohovce v obýváku nebo na křesle u kompu…a nesleduju kolemdoucí, ale bezcílně bloumám po internetu apod. Taky jsem zjistil, že zevling je dost návykový…jakmile začnu zevlit, kdokoliv v mém okolí i ten největší pracant to za chvíli vzdá a začne taky zevlit… :)

 7. Anonym napsal:

  tyjo tak to u nás je zevling běžná věcí u starších spoluobčanů:D

 8. Anonym napsal:

  taky zevlim asi 3 roky hlavně v tělocviku :DD

 9. Anonym napsal:

  rika se i zewling ale ma to sirsi vyznam – poflakovani se po meste, huleni a chlastani. Zewl je alternativni nazev pro povalece co se rad poflakuje po meste.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.