Zrození mandaly

Levné dárky, best dárky

Co je mandala? Obraz, zpravidla kruhový, se symetricky se opakujícími prvky. Známé jsou např. tibetské mandaly vysypávané barevnými písky. Mandala má krom estetické stránky také významné harmonizující a léčebné vlastnosti, vytváří pozitivní energii a očišťuje prostor, ve kterém se nachází.

Výstavu mandal si můžete prohlédnout v Café Práh (Vaňkovka). Tato kavárna je součástí projektu Na půli cesty, její personál tvoří postižení, kteří se touto formou zapojují do normálního života. Je oblíbeným místem maminek s dětmi, které tu najdou dětský koutek, studentů a dalších lidí, kteří ocení příjemné klidné místo v centru města. Výstava už běží . Začala 8.11 a je do konce listopadu.Autorka mandal Iva Tapi Synáková je známa spíše svou literární činností, spjatou zejména se soutěží Trapsavec. Její nadání je všestranné, je např. autorkou hudebního CD Mantry, které nazpívala se skupinou Mandala.

Tapi se také podílí na výstavě Haiku. Jde o krátké básničky s výtvarným doprovodem. Výstava Haiku je putovní a v Brně ji přivítáme v lednu, opět v Café Práh.

-Sysyn-

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.