ČT zpravodajství živě z Masarykova okruhu

Levné dárky, best dárky
 • Redakce zpravodajství brněnského studia České televize připravila na pátek 15. srpna 2014 speciální vysílání na téma Budoucnost Masarykova okruhu a Událostí v regionech odbavené z mobilního studia umístěného na tribuně závodiště. Celý den i následující víkend pak budou reportéři z Brna o dění na okruhu pravidelně informovat v živých zpravodajských vstupech na ČT24.

  Motocyklovou Grand Prix České republiky, která se uskuteční o nadcházejícím víkendu v Brně, provází finanční problémy. Pořadatelé mluví o ohroženém rozpočtu letošního ročníku a pořádání jubilejního 50. závodu v roce 2015 dokonce formálně vypověděli. A právě to byl důvod, proč brněnská redakce zpravodajství ČT připravila speciální vysílání. Zástupce vedení společnosti Automotodrom Brno, která konání závodu MotoGP – Grand Prix České republiky zajišťuje, pozvali editoři do studia České televize. Spolu s nimi bude v půlhodinovém dopoledním vysílání z Brna diskutovat i brněnský primátor Roman Onderka.

  Speciál na téma Budoucnost Masarykova okruhu vysílá ČT24 v pátek 15. srpna 2014 v 11 hodin. Ze stejného místa, tedy z mobilního televizního studia na tribuně A, se v 18 hodin přihlásí na ČT1 i Události v regionech s moderátorkou Ivanou Šmelovou. „Shrneme aktuální dění na Masarykově okruhu, opět přijde několik hostů a samozřejmě odvysíláme reportáže jak k samotné Grand Prix, tak o zásadních událostech toho dne v regionu,“ říká editor redakce zpravodajství Michal Šebela. „Chybět nebude ani pravidelný páteční seriál Prázdniny v regionu,“ dodává.

  Páteční speciální vysílání si kromě maximálního nasazení reportérů a reportérek vyžádá i složitou organizační práci. Tým produkčních bude koordinovat práci 25 lidí od kameramanů, osvětlovačů, mistrů zvuku až po osádky přenosových vozů nebo maskérky a stavební techniky. K vysílání využije redakce zpravodajství čtyřkamerový přenosový vůz s režií a zpravodajský DSNG vůz.

  Hana Orošová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.